Galerijā 'Museum LV' atklās izstādi 'Burtiskā māksla'
Foto: Dita Lūse "Tīkla vilinājums"

Galerijā "Māksla LV" 29. decembrī atklās jaunu izstādi "Burtiskā māksla", ar ko tiks nosvinēta galerijas un kultūras centra "GrataJJ" viena gada pastāvēšana.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Izstādē tika aicināti piedalīties visi mākslinieki, ar kuriem šajā laikā notikusi sadarbība, veidojot izstādes, piedaloties glezniecības seansos interneta tiešraidēs, kā arī tos, ar kuriem paredzēta sadarbība nākotnē.

Domai, ka māksla ir valoda – universāls saziņas līdzeklis jebkurā pasaules malā un kultūrā, cilvēku dzimuma privilēģija, izstādes veidotāji nolēmuši pieiet burtiski – projektu nosaucot "Burtiskā māksla".

Izstādē aplūkojamie mākslas darbi ir radīti dažādās tehnikās, tos vieno orfogrāfisko zīmju, izmantojums. Izstāde ir kultūras centra komandas un mākslinieku kopīgs vēstījums pasaulei gadu mijā.

Būs eksponēti gan agrāk tapuši darbi, kas atbilst tematikai, taču lielākā daļa radīti īpaši šim projektam. Daļa autoru ir uzticīgi sev, turpinot strādāt sev raksturīgā stilā un formātā – piemēram: Dita Lūse, Ilze Jaunberga, Agate Apkalne, Ilze Smildziņa, Rihards Delvers, Roberts Diners, Lilija Dinere, Līga Ķempe, Artūrs Bērziņš, Dmitrijs Lavrentjevs, Līga Jukša, Kalvis Zālītis, Kristīne Keire.

Citi, kā Matiass Jansons, Jūlija Jeresjko, Inga Jurova, Anda Poikāne, Laura Feldberga, Laime Bikše, atļāvušies eksperimentēt un viņu veikums būs pārsteigums. Modris Brasliņš savā zīmējumu ciklā risina sāpīgas sabiedrības problēmas. Edgars Ameriks un Miķelis Baštiks, iedvesmojoties no Anša Cīruļa vēsturiskajiem plakātiem, radījuši fontu, kuru materializējuši, izmantojot kūdru. Izstādē piedalās arī mākslinieki no Igaunijas, Lietuvas un Baltkrievijas.

Galerijas otrajā stāvā apskatāmā LMA studentu izstāde sasaucas ar "Burtiskās mākslas" tematiku, interpretējot šo vārdu spēli citā aspektā. Studentus kā kuratore sapulcinājusi gleznotāja Kristīne Kutepova.

Izstāde galerijā aplūkojama līdz 27. janvārim. Tā atrodas Andreja Pumpura iela 2, Rīgā. Ieeja bez maksas.

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form