Iznākusi 'Foto Kvartāla' ikgadējā laikmetīgās fotogrāfijas gadagrāmata
Foto: Publicitātes foto

Trešdien, 1. jūlijā, pulksten 19.00, bārā/grāmatnīcā "Bolderāja" Avotu ielā 29, norisināsies žurnāla "Foto Kvartāls" ikgadējā izdevuma "Latvijas fotogrāfija 2020" atvēršanas svētki. Pasākums reizē ir arī festivāla "Rīgas Fotomēnesis 2020" noslēgums, portālu "Delfi" informē festivāla direktors Arnis Balčus.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā raksta Balčus, izdevums jau desmito gadu popularizē Latvijas laikmetīgo fotogrāfiju un šoreiz tas apvieno sešus projektus, kas saistās ar šī gada "Rīgas Fotomēneša" atslēgas vārdiem – iekāre, izmisums, sapņi un nāve.

Pēteris Vīksna atraktīvi fotografē savus vienaudžus dažādās neformālās situācijās, Viktorija Paegle caur pašportretiem reflektē par savām seksuālām vēlmēm, Arnis Balčus dokumentē depresīvo baltiešu dzīvesstilu, Ivars Grāvlejs rada latentu fotoarhīvu, Vika Eksta fotogrāfē nejauši sastaptus vīriešus dažādās dzēruma pakāpēs, bet Elīna Semane ieved savā galējībām piesātinātajā pasaulē ar skandalozo fotosēriju "Viss ir sūds, izņemot čuras".

Katru gadu "Foto Kvartāla drukātais" izdevums ir augstvērtīgs māksliniecisks izstrādājums, kas regulāri saņem atzinības dažādos dizaina konkursos, piemēram, pērnā gada gadagrāmata ieguva pirmo vietu "AdWards" konkursā. Šogad māksliniecisko dizainu veidojis grafikas dizainers Kirils Kirasirovs, vāka noformējumā izmantojot origami, kas atgādina fotogrāfisku skulptūru. Atklāšanas pasākumā ierobežotam skaitam būs pieejams arī izdevumam speciāli veidots Ivara Grāvleja mākslas darbs.

Izdevums izdots ierobežotā tirāžā – vien 333 eksemplāros, un būs pieejams Jāņa Rozes un "Globuss" grāmatnīcās, "Fotomuzejā", "Mr. Page" un "fotokvartals.lv".

Lai arī šis ir pēdejais festivāla "Rīgas Fotomēnesis 2020" pasākums, divas izstādes vēl skatāmas ilgāk – līdz 4. jūlijam ISSP Galerijā performatīvā izstāde "1:1", bet Latvijas Fotogrāfijas muzejā līdz 19. jūlijam Ata Ieviņa personālizstāde "Faraona dārgumi". Tāpat vietnē dikstave.lv var vēlreiz izbaudīt festivāla notikumus – skatīt performances, diskusijas un sarunas, vai arī izstāžu un pasākumu video dokumentācijas.

Tags

Rīgas fotomēnesis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form