Izvēlēta Latvijas delegācija dalībai starptautiskajā Laikmetīgās mākslas biennālē 'Eiropas jaunrade'
Foto: Publicitātes foto

Maija sākumā noslēdzās Vides risinājumu institūta rīkotā Latvijas delegācijas atlase dalībai starptautiskajā Laikmetīgās mākslas biennālē "Eiropas jaunrade" (JCE. Jeune Creation Europeenne ) 2019 - 2021. Latviju biennālē pārstāvēs septiņi mākslinieki – Krišs Zilgalvis, Luīze Rukšāne, Sabīne Vernere, Krišjānis Elviks, Santa France, Annemarija Gulbe, Elīna Semane, un viena kuratore – Tīna Pētersone.

Delegācijas atlasei īpaši izveidota mākslas ekspertu un profesionāļu žūrija vērtēja jauno mākslinieku un kuratoru daiļrades oriģinalitāti, profesionalitāti izvēlētajā mākslas tehnikā, mākslas darbos ietverto tēmu aktualitāti, kā arī mākslinieku potenciālu popularizēt Latvijas laikmetīgo mākslu starptautiskā mērogā.

Žūrijas sastāvā bija RIBOCA1 izpilddirektore Anastasia Blokhina, laikmetīgās mākslas eksperts un kurators Kaspars Vanags, Mūkusalas Mākslas salona izstāžu kuratore Diāna Bačevska, "Arsenāls" izstāžu kuratore Līna Birzaka-Priekule, Kaņepes kultūras centra vadītājs un kurators Dāvis Kaņepe un mākslas telpa "Mala" vadītājs un scenogrāfs Alberto Di Gennaro.

Komentējos žūrijas darbu, Latvijas dalības kuratori Dāvis Kaņepe un Alberto Di Gennaro uzsver, ka šogad bija īpaši spēcīga žūrijas komanda, kas precīzi pārzina Latvijas mūsdienu mākslas panorāmu un skaidri spēj formulēt tās nākotnes attīstības virzienus. Uz mākslinieku atlases noslēguma tikšanos, katrs žūrijas dalībnieks ieradās ar iepriekš izvēlētu mākslinieku sarakstu. "Pēc diskusijām žūrijas tikšanās vainagojās vienotā un savstarpēji papildinošā Latvijas delegācijas izveidē", norāda kuratori. Šogad atlasei pieteicās rekordliels dalībnieku skaits – 71 jaunie mākslinieki un kuratori, no kuriem Latvijas delegācijai žūrija izvēlējās septiņus māksliniekus un vienu kuratori.

"Šogad mēs uzdrošinājāmies izaicināt paši sevi un visu starptautisko JCE Biennāles tīklu, viena Latvijas delegācijas mākslinieka vietu aizstājot ar jauno kuratoru. Tādējādi vēlējāmies uzsvērt aizvien pieaugošo kuratora lomu un dot iespēju jaunajam kuratoram praktizēties starptautiskajā vidē", stāsta Dāvis Kaņepe un Alberto Di Gennaro. Tāpat kā izvēlētajiem māksliniekiem arī jaunajai kuratorei Tīnai Pētersonei dalība biennālē dos iespēju popularizēt savu daiļradi starptautiskā mērogā. JCE Biennāles Latvijas komanda cer, ka jaunās kuratores iesaiste padarīs Latvijas pārstāvniecību izteiksmīgāku kā jebkad.

Pēc atlases Latvijas delegācijas pārstāvji kopā ar 48 māksliniekiem no sešām citām Eiropas valstīm sacentīsies starptautiskajā JCE Biennāles 2019 – 2021 konkursā. Trīs konkursa Grand Prix ieguvēji saņems sešu mēnešu apmaksātu mākslinieku rezidenci Parīzē, personālizstādi kādā no prestižākajām Eiropas galerijām, kā arī stipendiju jaunu mākslas darbu izstrādei. Iepriekšējās 2 biennālēs Latvijas mākslinieki guva ievērojamus panākumus – starptautiska mākslas profesionāļu žūrija māksliniekam Klāvam Lorim piešķīra Grand Prix un Sandrai Strēlei specbalvu – apmaksātu mākslinieku rezidenci Parīzē, turklāt kopumā 16 Latvijas mākslinieku darbi tika izstādīti deviņās Eiropas valstīs. Visi šī gada izvēlēto mākslinieku un kuratoru darbi tiks iekļauti starptautiskajā JCE Biennāles ceļojošajā izstādē, kas divu gadu laikā apceļos septiņu valstu galerijas un mākslas centrus. 2020. gada vasarā izstāde būs apskatāma arī Vides risinājumu institūta Zinātnes un mākslas centrā "Brūzis" Cēsīs.

Source

DELFI Kultūra
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form