Ievērojot visus nepieciešamos piesardzības pasākumus, šā gada 5. septembrī Rīgā jau 15. reizi norisināsies mūsdienu kultūras forums "Baltā nakts".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā "Delfi" uzsvēra organizatori, gatavošanās process šī gada "Baltajai naktij" bijis izaicinājumu pilns, ņemot vērā īpašos apstākļus, kas ietekmē kultūras pasākumu norises kārtību. Pasākumu organizatoru galvenās rūpes šogad ir nodrošināt prātīgu un drošu kultūras baudīšanu. "Baltās nakts" programmā būs vairāk nekā 30 projektu, un saturiski laikmetīgās mākslas programma tiek solīta tikpat kvalitatīva un bagātīga kā citos gados.

"Baltā nakts 2020" priecēs apmeklētājus gan ar gadu gaitā iecienītiem vietējiem un starptautiskiem projektiem, gan ar jaunu pašmāju mākslinieku programmu. Apmeklētājus sagaidīs jau iepriekšējos gados iepazītā britu mākslinieka Lūka Džerama (Luke Jerram) gaismas instalācijas, būs no iepriekšējo gadu "Baltās nakts" programmām pazīstamie vietējie projekti - "Skaņu mežs", "Urban Poetry", "Videogrāfija" u.c.), kā arī jauni notikumi.

Arī šogad lielākā daļa apskates objektu koncentrēsies pilsētas centrālajā daļā un Tallinas ielas kvartālā, tomēr kopumā objekti būs pieejami arī vairāku citu Rīgas apkaimju iedzīvotājiem, tostarp Āgenskalnā, Imantā, Ķīpsalā, Sarkandaugavā, Vecrīgā, VEF apkārtnē un citviet. Programmas apjoma ziņā lielākais šī gada projekts norisināsies Tēlniecības kvadriennāles ietvaros. Tās mākslas objekti būs viegli pieejami apmeklētājiem, jo tie iekļausies Rīgas pilsētvidē. Īpaši izceļama ir iespēja rīdziniekiem pašiem pirmajiem skatīt Venēcijas arhitektūras biennāles instalāciju "Connections interrupted / Pārtrauktie savienojumi".

Jau pulksten 15.00 apmeklētājiem vienlaicīgi pieejamas kļūs divas izstādes – biedrības "Kim?" organizētā "Nervozā gara faktūra" un Latvijas Laikmetīgās mākslas centra rīkotā festivāla "Survival Kit 11" izstāde "Būt drošībā ir bīstami", kā arī ekskursijas ar mākslas vēstnešiem.

Pasākumu organizatori būs īpaši parūpējušies par tiem, kuri ierasti apmeklē forumu, bet šogad klātienē neieradīsies. "Baltās nakts" sociālajos tīklos un foruma tīmekļvietnē noritēs tiešsaistes pieslēgšanās objektiem un pasākumu norises vietām, kurās pasākumu organizatori un mākslinieki iepazīstinās ar saviem darbiem.

Tāpat šogad atšķirīgu, bet īpaši enerģisku veidolu iegūs foruma informācijas centri, kuri 5. septembrī no statiskiem pārvērtīsies par mobiliem – mazi PanCars auto pārvietosies pa Rīgu un vēstīs rīdziniekiem un viesiem "Baltās nakts" programmu.

Foruma organizatori aicina sekot līdzi foruma sociālajos tīklos un tīmekļvietnē www.baltanakts.lv izvietotajai informācijai, lai jau iepriekš uzzinātu vairāk par foruma programmu un plānotajiem pasākumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Baltā nakts" Rīgā ir daļa no starptautiska projekta "Eiropas Baltās naktis", ko aizsāka piecas Eiropas galvaspilsētas – Brisele, Madride, Parīze, Rīga un Roma, un šobrīd šim tīklam ir pievienojušās pilsētas visā pasaulē. "Baltās nakts" ideja ir padarīt laikmetīgo mākslu pieejamāku iedzīvotājiem, vienu nakti gadā iesaistot interesentus daudzveidīgās mākslas norisēs.

Tags

Baltā nakts
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form