Kurševas laikmetīgās mākslas izstāde 'Seriāls' dodas uz Ventspili
Foto: "Rīgas Laiks" arhīva foto

'kim?' Laikmetīgās mākslas centrs šo piektdien, 24. oktobrī, plkst. 18 Ventspils teātra namā "Jūras vārti" tiks atklāta Maijas Kurševas personālizstāde "Seriāls". Tā būs skatāma līdz 9. decembrim katru dienu no plkst. 9 līdz 19.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Tikko ieejot izstāžu telpā, skatiens ir viegli jāizkliedē un jāmēģina ieraudzīt kopumā uzreiz visu telpu un objektus. Jau pēc tam katram izstrādājumam var pievērst atsevišķu uzmanību un, izmantojot paņēmienu "fokusēts – izkliedēts skatiens", mēģināt vispirms sajust izstrādājuma iekšējo struktūru, pēc tam pakāpeniski pārejot pie objekta ārējām aprisēm.

Kad izstrādājumi sāk izraisīt arvien intensīvāku interesi un sajūtas, uztveres paņēmienus iespējams variēt, saglabājot iekšējo veselumu.

Ja finiera un porcelāna izstrādājumu skaits vienā telpā ir liels, pret kontemplācijas procesu ir jāizturas ar īpaši lielu vērību, jo dažādu materiālu lietišķās enerģijas plašās telpās uzvedas ārkārtīgi neparedzami. Procesa drošības un uzskatāmības nolūkos " skatītājam" kontemplāciju ieteicams veikt ciešā saiknē ar pieredzējušu "pieskatītāju".Un, protams, mākslas darbus aiztikt drīkst vienīgi pavadoņa klātbūtnē," izstādes iepazīšanas "pamācību" tās pavadošajā tekstā sniedz Edgars Jurjāns.

Foto: Ansis Starks

Maija Kurševa studējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļā un Berlīnes Mākslu universitātē un šobrīd pasniedz ilustrāciju un sietspiedi Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas un Grafikas nodaļas studentiem.

Sākot ar 2004.gadu māksliniece aktīvi piedalās izstādēs Latvijā un ārpus tās robežām. Maija Kurševa līdzdarbojusies ilustrāciju un zīmējumu izdevuma "Popper Magazine" veidošanā, 2010.gadā ar izstādi "Trīskājains gadījums" tikusi izvirzīta Purvīša balvas nominācijai.

Kurševas nesenāko projektu vidū minamas izstādes "Neļaušanās" kim? Laikmetīgās mākslas centrā (2013) un dalība izstādē "Vasaras lasījumi" Cēsu mākslas festivālā (2013) un Viļņas Laikmetīgās mākslas centrā (CAC).

Edgars Jurjāns ir fotogrāfs un mākslinieces draugs, teksta autors. No krievu valodas tulkotās rindas citētas no Jurjāna teksta, kas oriģinālvalodā atrodams Maijas Kurševas izstādes pavadošajā tekstā "Mācību palīglīdzeklis no finiera, porcelāna un citiem materiāliem veidotu mākslas izstrādājumu uztverē un perceptuālajā iedarbībā".

Tags

kim? Latvijas Mākslas akadēmija Maija Kurševa Ventspils
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form