Mākslas centra 'Zuzeum' jauniešu programmas dalībnieki izdod žurnālu
Foto: Pēteris Vīksna

Klajā nācis "Es raudu muzejos", jauniešu programmas "Zuzeum 101" radīts kabatas formāta izdevums latviešu valodā par mākslu visās tās izpausmēs.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Zuzeum 101" ir topošā mākslas centra "Zuzeum" izglītības programma jauniešiem vecumā no 18 līdz 25 gadiem. Pirmais kurss ar nosaukumu "Kā uzrakstīt gleznu" aizsākās 2018. gada aprīlī un noritēja sadarbībā ar bilingvālā grāmatžurnāla "Benji Knewman" redakciju. Kursa ietvaros jaunieši iepazina Zuzānu kolekciju, apmeklēja aktuālās izstādes, vērtēja to saturu un iekārtojumu un tikās ar kuratoriem un izstāžu dizaineriem.

Izdevuma nosaukums "Es raudu muzejos" patapināts no esejas, kurā viena no "Zuzeum 101" dalībniecēm vaļsirdīgi vēsta par pārdzīvojumu, kad grāmatā redzēto mākslas darbu beidzot skatījusi reālajos izmēros dzīvē – muzejā.

"Zuzeum 101" otrais kurss uzsāka darbu 2019. gada maijā. Gada laikā programmas dalībnieki noskaidros, kā ideja pārtop izstādē. Kursa darba ietvaros jaunieši izstrādās paši savu izstādes konceptu un realizēs to sadarbībā ar "Zuzeum" kuratoriem.

Minižurnāls "Es raudu muzejos" nopērkams "Zuzeum : The Ear", Lāčplēša ielā 101, 3. stāvā.
"Zuzeum" ir Zuzānu ģimenes dibināts mākslas centrs Rīgā, Lāčplēša ielā 101, kas pilnā apjomā durvis vērs pēc rekonstrukcijas. "Zuzeum" kodolu veidos Zuzānu mākslas kolekcija un kolekcijas šī brīža mājvieta — Mūkusalas Mākslas salons.

Tags

Zuzeum
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form