MVT Vasaras mājā norisināsies performance 'Debesis bez tukšuma'
Foto: F64

Fonda "Mākslai vajag telpu" Vasaras mājā Kalnciema ielā 36/38, 29. jūnijā plkst. 17.00, turpinot projekta "Ārup. Andris Grīnbergs" izstāžu ciklu, norisināsies Ināras Eglītes performance "Debesis bez tukšuma", portālu "Delfi" informē fonda pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Vasaras māja ir radošā telpa, kas kalpo kā platforma mākslas norisēm, mākslinieku autorvakariem, lekcijām, diskusijām, performancēm un radošām darbnīcām. Laikā no 15. jūnija MVT Vasaras mājā norisināsies izstādes, izrādes un performances, kurās piedalīsies mākslinieki Andrejs Grants, Biruta Delle, Andris Eglītis, Helēna Heinrihsone, dzejniece Ināra Eglīte. Savukārt MVT Vasaras mājas sezonas noslēgumā no 31. augusta līdz 10. septembrim būs apskatāma kuratora Kaspara Vanaga veidota izstāde un notikums. Projekta un arī topošās monogrāfijas par Andri Grinbergu autore un kuratore ir Ieva Kalniņa.

Ināra Eglīte (1948) ir dzejniece un tulkotāja. Viņas dzejoļi ir publicēti dažādos preses izdevumos, kā arī Padomju Latvijas jauno autoru kopkrājumā "Acis". Tomēr vēl arvien viņa ir dzejniece bez savas grāmatas, jo līdz šim nav izdots atsevišķs viņas dzejoļu krājums. 70. gadu sākumā Ināra Eglīte iepazīstas ar Intu Grinbergu (toreiz Jaunzemi), vēlāk, caur Intu – arī ar Andri Grinbergu. Ināra Eglīte ir bijusi dalībniece daudzās Andra Grinberga performancēs un hepeningos. Tomēr visbūtiskākais viņas pienesums Andra Grinberga daiļrades kontekstā ir viņas dzeja, kas atskan abās pirmajās Andra filmās un dod tām "mugurkaulu". Ināru Eglīti saista mākslu saskarsmes teritorija un subjektīvā robežu paplašināšana.

22. jūnijā plkst. 18.00 Vasaras mājā tiks izrādītas pirmās divas Grīnberga filmu triloģijas filmas "Pašportrets" (1972) un "Pašportrets. Testaments" (2003). Šīs filmas ir autora dialogs ar laiku, vietu un sevi. Tās apliecina nebeidzamus identitātes meklējumus. Tās vienlaicīgi ir sociālu un psiholoģisku procesu dokumentācija un inscenējums, kurā ķermenis un gars uzrādās kā vienīgā patiesā indivīda brīvības teritorija.

Atgādinām, ka līdz š.g. 25. jūnijam MVT Vasaras mājā apskatāma fotogrāfa Andreja Granta izstāde "Patskanis", kurā apkopotas 19 fotogrāfijas no Granta kolekcijas "Andris Grinbergs. Portreti", hronoloģiski aptverot laika periodu no 1983. līdz 2016. gadam.

Notikuma "Debesis bez tukšuma" atklāšana 29. jūnijā, plkst. 18.00, performance – 6. jūlijā plkst. 18.00. Ieeja bez maksas.

Tags

Mākslai vajag telpu
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form