Nosaukti 'Purvīša balvas 2021' fināla pretendenti; mūža balva – Maijai Tabakai
Foto: F64

Ceturtdien, 28. janvārī, paziņoti astoņi "Purvīša balvas 2021" fināla pretendenti – astoņi mākslinieki vai mākslinieku grupas. Balva par mūža ieguldījumu šogad tiks pasniegta gleznotājai Maijai Tabakai.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Uz "Purvīša balvu 2021" šogad pretendē:

"Skuja Braden" –par izstādi "Samsāra", īpaši izceļot izstādes centrālo daļu "Ilgas altāris", Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā;

Valdis Celms – par kinētiskajām skulptūrām "Dzīvības ritmi" un "Pozitrons" otrās Rīgas Starptautiskās Laikmetīgās mākslas biennāles izstādē "Viss reizē zied";

Krista un Reinis Dzudzilo – par darbu "ZRwhdZ" "kim?" Laikmetīgās mākslas centrā;

Kaspars Groševs – par multimediālo instalāciju "Cita istaba", kas bija skatāma mākslas festivālā "Cēsis 2020";

Ieva Kraule-Kūna un Elīna Vītola – par projektu "Mākslinieku krīzes centrs" divu gadu periodā galerijā "Low" un Kim? laikmetīgās mākslas centrā;

Rasa un Raitis Šmiti – par darbu "Atmosfēriskais mežs" (2017–2020), kas mākslas un mediju centra "ZKM" Karlsrūē (Vācija) organizētajā izstādē "Kritiskās zonas – Zemes politikas observatorijas";

Aija Zariņa – par personālizstādi "Mosties, mosties reiz, svabadais gars" LNMM Kupola zālē;

Amanda Ziemele – par personālizstādi "Kvantu matu implanti" kim? Laikmetīgās mākslas centrā.

Balvas kandidātu darbu izstāde Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Lielajā zālē būs skatāma no 2021. gada 4. jūnija. Purvīša balvas 2021 laureāts tiks paziņots 11. jūnijā. Izstādes norises laikā skatītājiem būs iespēja balsot arī par savu favorītu, kas tiks paziņots izstādes noslēgumā. Skatītāju balsojums tiek organizēts sadarbībā ar portālu "Delfi".

Turpinot pirms diviem gadiem aizsākto tradīciju, arī šogad tiks pasniegta balva par mūža ieguldījumu mākslā un to saņems Maija Tabaka – par uzticību glezniecībai mūža garumā un figurālās glezniecības gara uzturēšanu Latvijas mākslā. Lēmumu par to, kuram māksliniekam piešķirt balvu, pieņem "Purvīša balvas" orgkomiteja. Balvas finansiālais apjoms ir 10 000 eiro (neieskaitot nodokļus).

"Purvīša balvas" laureātu izvēlēs starptautiska žūrija septiņu profesionāļu sastāvā: LNMM direktore Māra Lāce; muzeja un Purvīša balvas patrons, SIA "Alfor" valdes priekšsēdētājs Jānis Zuzāns; kurators, ilggadējs Minsteres skulptūru projekta radošais direktors un viens no dibinātājiem Kaspers Kēnigs; Ķelnes mākslas meses radošais direktors Daniels Hags; Krievijas galeriju asociācijas viens no valdes locekļiem, galerijas Pop/Off/Art dibinātājs, mākslas vēsturnieks un kurators Sergejs Popovs; mākslas kolekcionāre, SAM Art Projects (Parīze) dibinātāja Sandra Egediša; kurators, Kestner Gesellschaft (Hanovere) direktors Adams Budaks.

"Purvīša balva" tiek piešķirta reizi divos gados vienam māksliniekam vai mākslinieku grupai, kas pārstāv Latvijas mākslu ar izcilu darbu, kurš dziļi saistīts ar sava laikmeta norisēm un kurā ir saite starp mūsdienu dzīvi, garīgiem ideāliem un absolūtām vērtībām. Par balvas laureātu kļūst autors, kurš saņēmis ekspertu un īpaši izveidotas starptautiskas žūrijas augstāko vērtējumu. Balvas apjoms ir 28 500 eiro (ieskaitot nodokļus). "Purvīša balva" ir lielākā balva vizuālās mākslas jomā Latvijā.

Tags

Maija Tabaka Purvīša balva
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form