Foto: LNMM Zinātnisko dokumentu centrs
Trešdien, 6. decembrī, pulksten 18.30, Mūkusalas Mākslas salonā notiks mākslas zinātnieces Edvardas Šmites lekcija "Bohēma kā nozīmīga Latvijas kultūras dzīves sastāvdaļa 20. gadsimta 20.–30. gadu radošās pasaules kontekstā", portālu "Delfi" informē salona komunikācijas vadītāja Agnese Kleina.

Lekcija pavada izstādi "Maestro Grandiozo. Jānim Ferdinandam Tīdemanim 120", kas apskatāma Mūkusalas Mākslas salonā.

Stāsti par bohēmu ir kas vairāk par leģendām par neordinārām personībām un notikumiem mākslas pasaulē. Katrā no šiem stāstiem rodami būtiski zemteksti par mākslinieka personību, par viņa prasmi vai neprasmi pastāvēt tirgus apstākļos, kā arī citi aspekti personības attiecībās ar savu laikmetu. Gadu gaitā, mainoties priekšstatiem par kārtīgu un pareizu dzīvi, mainās arī priekšstati par to, kas īsti ir bohēma. Latviešu bohēmas stāsti joprojām uzdod daudz intriģējošu jautājumu, kas gaida atbildes.

Godinot 120 gadu jubilejā vienu no Latvijas 20. gadsimta 30. gadu mākslas aprindu ekscentriskākajiem dzīves baudītājiem – Jāni Ferdinandu Tīdemani, atbildes uz šiem jautājumiem mēģināsim rast kopā ar lielisko mākslas vēstures stāstnieci Edvardu Šmiti.

Izstāde "Maestro Grandiozo. Jānim Ferdinandam Tīdemanim 120" skatāma līdz 2018. gada 31. janvārim. Ieeja izstādē un lekcijā bez maksas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!