Par godu Mākslas akadēmijas 99. gadadienai atklās jaunas darbnīcu telpas
Foto: LETA

Pirmdien, 20. augustā, pulksten 13 par godu Latvijas Mākslas akadēmijas 99. gadadienai atklās jaunas darbnīcu telpas Avotu ielā 36a, portālu "Delfi" informē Rīgas domes pārstāvji.

Lai jaunajās telpās ieviestu Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) radošo garu un akadēmisko veikumu, tās tiks nosauktas Tēlniecības katedras dibinātāja Konstantina Rončevska (1875-1935) vārdā. Konstantīns Rončevskis ir viens no izcilākajiem Latvijas skulptoriem, viņa nozīmīgākais veikums izpaudies portretu žanrā. Tēlnieks ir veidojis veselu latviešu kultūras darbinieku portretu plejādi: ķīmiķi Paulu Valdenu (1911), gleznotāju Vilhelmu Purvīti (1911), dainu tēvu Krišjāni Baronu (1923), tēlnieku Burhardu Dzeni (1925), komponistus Andreju Jurjānu (1925, 1927), Jāzepu Vītolu (1929) un Marģeri Skujenieku, valsts prezidentu Jāni Čaksti, dzejnieku Jāni Raini, gleznotājus Ludolfu Libertu, Jāni Tālbergu un pedagogu Kārli Dēķēnu.

Avotu ielas 36a ēkā ar gandrīz 503 kvadrātmetru platību ir pabeigti visi plānotie remontdarbi un turpmāk tajā darbosies LMA Tēlniecības katedras un LMA Metāla dizaina katedras vecāko kursu studenti un docētāji.

Ēkai ir veikti jumta seguma atjaunošanas darbi, logu un ārdurvju nomaiņa, fasādes atjaunošana, bēniņu siltināšanas darbi, elektrotīklu, vājstrāvu, ugunsdrošības sistēmu montāžas darbi, kā arī ir ierīkota jauna ventilācijas sistēma, un ir pārplānotas mācību procesam nepieciešamās telpas.

Source

DELFI Kultūra

Tags

Latvijas Mākslas akadēmija
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form