Pirmo LMA balvu saņem Skulme, Slava un Avotiņš
Foto: F64

Trešdien, 21. septembrī, jaundibinātās Latvijas Mākslas akadēmijas balvas pasniegšanas ceremonijā pirmā LMA balva tika pasniegta gleznotājai Džemmai Skulmei, mākslas vēsturniecei Laimai Slavai un gleznotājam Jānim Avotiņam.

Pēc žūrijas komisijas lēmuma katrs no laureātiem tika izvirzīts vienā no trim vecuma grupām, kopumā konkurējot ar 35 balvas pretendentiem. Laureāti saņem prēmiju 1500 latu apmērā pēc nodokļu apmaksas, kā arī Mākslas akadēmijas zelta kroni, savukārt visi balvai izvirzītie LMA absolventi saņēma simbolisku goda rakstu.

Latvijas glezniecības vecmeistare Džemma Skulme pauda neviltotu pārsteigumu par balvu, savukārt Laima Slava savu paaudzi sauca par "zelta laikmetu" Latvijas mākslā un pateicās arī visiem savas paaudzes Mākslasakadēmijas pasniedzējiem.

Pasākumā piedalījās arī kultūras ministre Sarmīte Ēlerte (V), Teterevu ģimenes pārstāve Ināra Tetereva un LMA rektors Aleksejs Naumovs, kā arī dažādu paaudžu spilgtākie LMA absolventi.

Līdz 12. oktobrim LMA aulā apskatāma visu 35 balvas pretendentu darbu izstāde.

Jau vēstīts, ka jaundibinātajai Latvijas Mākslas akadēmijas balvai tika nominēti:

No 65 gadiem: Džemma Skulme, Aleksandrs Stankēvičs, Edīte Pauls-Vīgnere, Aivars Gulbis, Pēteris Martinsons, Arnolds Vilbergs, Gunārs Glūdiņš, Ilmārs Blumbergs, Gunārs Zemgals, Imants Lancmanis;

No 35 līdz 65 gadiem: Miervaldis Polis, Māris Subačs, Pēteris Sidars, Ojārs Feldbergs, Inese Brants, Dace Vaivare, Marta Ģibiete, Ivars Mailītis, Mareks Birznieks, Andris Breže, Armands Jēkabsons, Monika Inese Pormale, Laima Slava, Saiva Kuple;

Līdz 35 gadiem: Jānis Avotiņš, Pauls Liepa, Rolands Krutovs, Ginters Krumholcs, Elīna Titāne, Mare&Rols, Rolands Vēgners, Evelīna Deičmane, Reinis Suhanovs, Ieva Astahovska, Inga Grīnberga.


Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form