Plašākai apskatei izstādīs Rituma Ivanova gleznoto eksprezidenta Zatlera portretu
Foto: LETA

Galerijā "Rīga" 18.decembrī plašākai apskatei tiks izstādīts mākslinieka Rituma Ivanova gleznotais eksprezidenta Valda Zatlera portrets, pavēstīja Valsts prezidenta kancelejas Prezidenta preses dienestā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Zatlers iepriekš pastāstīja, ka ir ļoti apmierināts ar uzgleznoto portretu – tas ir labāks, nekā viņš gaidījis. Zatleru esot mocījis uztraukums par mākslas darba rezultātu, bet, darba starpposmā apskatot gleznu, viņš ir palicis apmierināts ar redzēto.

Zatlers norādīja, ka gleznots, stāvot kājās, un portreta tapšanai viņam vajadzējis pozēt gan klātienē, gan piedalīties fotosesijā. Bijušais prezidents ir apmierināts ne vien ar gleznotāja profesionālo meistarību, bet arī nopietno mākslinieka attieksmi un pietāti pret viņu kā personu.

Bijušais prezidents sacīja, ka līdz ar jauna mākslinieka piesaistīšanu līdz šim nelielajā prezidentu parādes portretu gleznošanas tradīcijā ienāks jauns stils, kas Zatleru ļoti apmierina. Viņš piebilda, ka prezidentu portretu gleznošanas tradīcija ir ļoti atzīstama un katrai valstij sava tradīcija ir jākopj, jo katra iestāde grib redzēt savu vēsturisko pēctecību un sajust šīs vēsturiskās saknes.

Valsts prezidenta kancelejā informēja, ka portrets pēc izlikšanas apskatei 21.decembrī tiks nodots prezidenta kancelejas rīcībā, tas tiks glabāts kopā ar citiem bijušo Valsts prezidentu portretiem līdz Rīgas pils telpu remonta beigām un tā izstādīšanai pils telpās.

Pirmās brīvvalsts laika prezidentu – Jāņa Čakstes, Gustava Zemgala, Alberta Kvieša un Kārļa Ulmaņa – portretus 1995.gadā pēc fotoattēliem gleznojis mākslinieks Roberts Muzis. Savukārt 1999.gadā galerijai pievienojās Gunta Ulmaņa, bet 2007.gadā – Vairas Vīķes-Freibergas portreti, kurus gleznoja Miervaldis Polis.

Jau vēstīts, ka Valsts prezidenta kanceleja gandrīz gadu meklējusi piemērotu mākslinieku, kurš varētu gleznā atainot Zatleru, šajā procesā bija iesaistīti arī mākslas eksperti, lai nodrošinātu bijušā Valsts prezidenta portreta gleznojumam augstu māksliniecisko kvalitāti un kultūrvēsturisku vērtību. Galu galā kanceleja šogad aprīlī par Zatlera portreta autoru apstiprināja mākslinieku Ritumu Ivanovu, un glezna viņam jāpabeidz līdz 15.decembrim.

Ivanovs, kurš dzimis 1968.gadā, ir viens no populārākajiem latviešu jaunās paaudzes gleznotājiem. Mākslinieks ir veidojis vairāk nekā desmit personālizstāžu un izstādījis savus darbus starptautiskās izstādēs. Ivanova darbi atrodas ne tikai Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un Saeimas mākslas darbu kolekcijās, bet arī Igaunijas Nacionālā mākslas muzeja, Tretjakova (Maskava) galerijas kolekcijās, kā arī privātās mākslas darbu kolekcijās.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form