'Purvīša balvas 2023' pasniegšanas ceremonija. Video tiešraide beigusies
Foto: Publicitātes foto

Piektdien, 26. maijā, pulksten 19 Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā (LNMM) notiks "Purvīša balvas 2023" pasniegšanas ceremonija, kuras laikā tiks paziņots laureāts, kā arī tiks pasniegta balva par mūža ieguldījumu mākslā tekstilmāksliniecei Edītei Pauls-Vīgnerei. Tāpat taps zināms "Purvīša balvas" sadarbībā ar vadošā ziņu medija "Delfi" organizētā skatītāju simpātiju balsojuma uzvarētājs.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Par "Purvīša balvas 2023" laureātu lems starptautiska žūrija septiņu mākslas ekspertu sastāvā, izvērtējot sešu finālistu nominētos darbus, kas vēl līdz 11. jūnijam skatāmi Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) Lielajā zālē "Purvīša balva 2023" kandidātu darbu izstādē. Žūrijā strādās: mākslas zinātniece, LNMM Laikmetīgās mākslas krājuma glabātāja Astrīda Rogule; muzeja un Purvīša balvas patrons, SIA "Alfor" valdes priekšsēdētājs Jānis Zuzāns, mākslas teorētiķis un kurators, Nationalgalerie - 17 Berlīnes muzeju apvienības direktors laika posmā no 2008. līdz 2020. gadam Udo Kitelmans (Udo Kittelmann), kurators un mākslas kritiķis, KW Laikmetīgās mākslas institūta (Berlīne) direktors Krists Greitheisens (Krist Gruijthuijsen), Prāgas Kunsthalles direktore Ivana Gosena (Ivana Goossen), galerists, "Galerie Nagel Draxler" līdzīpašnieks Kristians Nāgels (Christian Nagel) un Lietuvas "Vartai" galerijas radošā direktore Laura Rutkute.

Uz "Purvīša balvu 2023" pretendē seši mākslinieki un mākslinieku apvienības: Evelīna Deičmane par perosonālizstādi "Dejorgāns / Tanzorgan", Ance Eikena ar personālizstādi "Dievs Tēvs Debesīs", Kristaps Epners ar darbu "Maslova", Daiga Grantiņa ar personālizstādi "Lauka telpa", Darja Meļņikova ar personālizstādi "The Anticipation", kā arī Evita Vasiļjeva un Kaspars Groševs ar izstādi "Zilā līča māja".

'Purvīša balvas 2023' pasniegšanas ceremonija. Video tiešraide beigusies
Foto: Publicitātes attēls

Balvas pasniegšanas ceremonija tiešraidē būs skatāma "Facebook" platformā un portālā "Delfi".

Jāatgādina, ka vēl līdz 24. maijam vadošajā ziņu medijā "Delfi" norisinās publikas balsojums, ļaujot skatītājiem pašiem noteikt savu simpātiju no ekspertu izvirzītajiem sešiem finālistiem.

Līdz ar apbalvojumu "Purvīša balvas 2023" laureāts iegūs naudas balvu - 28 500 tūkstošus eiro (pirms nodokļu nomaksas). Savukārt lēmumu par to, kuram māksliniekam piešķirt mūža balvu, pieņēma "Purvīša balvas" organizācijas komiteja. Balvas finansiālais apjoms ir 10 000 eiro (neieskaitot nodokļus).

'Purvīša balvas 2023' pasniegšanas ceremonija. Video tiešraide beigusies
Foto: Oļegs Zernovs

Svētdien, 28. maijā pulksten 12 Latvijas Nacionālā mākslas muzeja apmeklētājiem mākslas zinātnieces Astrīdas Rogules vadībā būs iespēja satikt un iepazīt "Purvīša balvas 2023" ieguvēju. Sarunas laikā laureāts sniegs savu komentāru par izstādes mākslas darbu, tā tapšanas aizkulisēm un ar to saistītajiem izaicinājumiem. Vienlaikus apmeklētājiem būs vienreizēja iespēja uzdot māksliniekam sev interesējošus jautājumus.

Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.