'Purvīša balvas' skatītāju balsojuma uzvarējis Ivars Drulle
Foto: Ivars Drulle "Manai dzimtenei"

"Purvīša balvas" izstādes apmeklētāji pirmo vietu astoņu balvas finālistu konkurencē piešķirtu Ivaram Drullem par personālizstādi "Mana dzimtene". Šādu viedokli paudis 461 apmeklētājs - 30% no tiem "Purvīša balvas" izstādes apmeklētājiem, kuri aizpildījuši balsojuma anketas, portālu "Delfi" informē izstādes veidotāji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kopumā teju 1530 cilvēku izteikuši savu viedokli par to, kuram no astoņiem "Purvīša balvas" kandidātiem viņu skatījumā pienāktos Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) sadarbībā ar muzeja patronu SIA "Alfor" organizētā Latvijā lielākā balva vizuālās mākslas jomā.

Noslēdzoties "Purvīša balvas 2017" izstādei, kas no 18. februāra līdz 9. aprīlim bija apskatāma Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, fiksēts, ka kopumā to apmeklējis rekordliels apmeklētāju skaits - 21 074 cilvēki.

Otrajā vietā publikas balsojumā ierindojies mākslinieks Voldemārs Johansons par videoinstalāciju "Slāpes" (18%), bet trešajā vietā – Atis Jākobsons ar personālizstādi "Dark Matter" (16%).

Ņemot vērā iedzīvotāju lielo interesi un aktivitāti balsojuma laikā, izlozē noteikti arī divi laimīgie balsojuma dalībnieki, kuri ieguvuši LNMM abonementu. Turpmāk veselu gadu bez maksas muzeja organizētās izstādes varēs apmeklēt Asnāte Jakubāne un Krišjānis Daugulis, kuri par savu favorītu nobalsoja LNMM.

Atgādinām, ka piektā Purvīša balva tika pasniegta šī gada 17. februārī un to ieguva mākslinieku grupa – Krišs Salmanis, Anna Salmane un Kristaps Pētersons par izstādi "Dziesma" Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāles "Arsenāls" Radošajā darbnīcā (19.06.–26.07.2015.).

"Purvīša balva" dibināta 2008. gada sākumā un tiek pasniegta reizi divos gados. Pirmo "Purvīša balvu" 2009. gadā saņēma Katrīna Neiburga par videodarbu "Solitude". Par otrās "Purvīša balvas" laureātu 2011. gadā kļuva mākslinieks Kristaps Ģelzis par personālizstādi "Varbūt". Trešo "Purvīša balvu" 2013. gada februārī ieguva Andris Eglītis par personālizstādi "Zemes darbi", ceturtā "Purvīša balva" 2015. gadā tika pasniegta Miķelim Fišeram par personālizstādi "Netaisnība".

Tags

Ivars Drulle Katrīna Neiburga Krišs Salmanis Latvijas Nacionālais mākslas muzejs Purvīša balva
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form