Rīgas Doma dārzā skatāmi Martas Ģibietes stikla 'atspulgi'
Foto: Publicitātes foto

Līdz pat 3. augustam Rīgas Doma dārza mākslas galerijā ir apskatāma stikla mākslinieces Martas Ģibietes izstāde "Atspulgs", informē biedrība "Ascendum".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kopumā šogad projekta "Mans Doms" ietvaros paredzētas trīs laikmetīgas izstādes un šis jau ir trešais gads, kad senatnīgajā Rīgas Doma dārzā tiek eksponēti mākslas darbi.

Ģibietes izstādē "Atspulgi" dārza centrālajā daļā atrodas vairāki pludlīnijās griezti un telpas plaknē izkārtoti plastiski objekti, kas imitē nelielas ūdens krātuves. Ar spoguļvirsmu palīdzību māksliniece radījusi efektu, ko var novērot brīdī, kad negaisam pārejot izklīst mākoņi, uzspīd saulīte un rāmais, tumšais ūdens pārvēršas par debesu atspulgu uz zemes, stāsta izstādes rīkotāji.

"Man patīk vērot, kā mākoņi pārvietojas peļķu atspulgos, kā ielas gaismas atspīd, kā tur dzīvo otrādā pasaule," par objektiem stāsta pati māksliniece.

2005. gadā Marta Ģibiete ieguva maģistra grādu, absolvējot Latvijas Mākslas akadēmijas Stikla mākslas nodaļu. Kopš 1995. gada māksliniece piedalās grupu izstādēs un konkursizstādēs gan Latvijā, gan citās valstīs. Pavisam līdz šim sarīkojusi septiņas personālizstādes.

Šogad ir trešais gads, kad biedrības "Ascendum" organizētā projekta "Mans Doms" ietvaros senatnīgajā Rīgas Doma dārzā norisinās laikmetīgās mākslas izstādes. Turpinot šo sezonu, būs apskatāma Lauras Feldbergas lielformāta instalācija, kā arī Voldemāra Johansona skaņas skulptūras.

Līdz šim atvērtā tipa galerijā pašā Vecrīgas sirdī darbus ir eksponējuši tādi mākslinieki kā Nils Vilnis, Brigita Zelča-Aizpure, Magone Šarkovska, Arturs Bērziņš, Anda Lāce, Evelīna Deičmane, Kristaps Ģelzis.

Tags

Kristaps Ģelzis Latvijas Mākslas akadēmija Mans Doms Vecrīga
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form