Siguldā atklāta Daiņa Gudovska akvareļu izstāde 'Nabassaite'
Foto: Ginta Zīverte

Siguldas Jaunās pils salonā 26. maijā tika atklāta stikla mākslinieka un akvarelista Daiņa Gudovska izstāde "Nabassaite". Izstādes atklāšanā mākslinieku sveikt ieradās daudzas radošas personības – kolēģi, skolēni, laikabiedri mākslā un radošajā telpā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Izstādē eksponētos darbus iedvesmojusi Gauja, bet Siguldas daba un vide ir tikai impulsu radītājs. Tās nav Gaujas senielejas ainavas, bet gan abstrakti pārdomu brīži, māksliniekam esot saiknē ar savu līdzgaitnieci – upi Gauju, raksta izstādes veidotāji.

Par izstādes koncepciju mākslinieks raksta: "Gauja – mana nabassaite. Metafora, kuras pavadā un sazobē es izdzīvoju savu fiziskās un mentālās, emocionālās sajūtas satvaru. Šī ainava – fenomens, kas cilvēku un dzīvo būtni, kā tādu, būtiski skar. Un tomēr, tā, šķiet, nepakļaujas nekādām definīcijām, vienīgi filosofiskā apsvērumā tā varētu atklāt savu patiesību. Definēt ainavu – Gaujas ainavu – tad jāsāk ar šī jēdziena saikni ar vidi un pasaules eksponēšanu. Gaujas vides inspirētas vizuālas ainavas – mani subjektīvo emociju pārnesumi, ne tiešas, reproducētas diagrammas un naratīvi."

Siguldā atklāta Daiņa Gudovska akvareļu izstāde 'Nabassaite'
Foto: Ginta Zīverte

Dainis Gudovskis ir viens no zināmākajiem latviešu stikla mākslinieks gan Latvijā, gan pasaulē. Mākslinieks ir dzimis Siguldā. Kopš 1988. gada ir Latvijas mākslinieku savienības biedrs. Kopš 1980. gada piedalās starptautiskās izstādes, plenēros un simpozijos visā pasaulē. Līdzās unikāliem autordarbiem stiklā Dainis Gudovskis praktizē gleznošanu akvareļtehnikā un jau ilgāku laiku piedaloties un gūstot atzinību ar saviem akvareļdarbiem izstādēs un konkursos Latvijā un ārvalstīs.

Izstāde apskatāma katru dienu no 26. maija līdz 26. jūnijam. Siguldas Jaunās pils salons ir platforma māksliniekiem, kur iespējams apskatīt tieši Siguldas un ar Siguldas novadu saistītos māksliniekus.

Tags

Gauja Sigulda
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form