Siguldas pilsdrupu estrādē būs mulitimediāls uzvedums ar Elitas Patmalnieces darbiem
Foto: Publicitātes attēls

Šā gada decembrī Siguldas pilsdrupu estrādē būs skatāms multimediāls brīvdabas uzvedums "Sapnis". Tajā, izmantojot video projekciju, gaismu, lāzeru un skaņas sintēzi, atdzīvosies mākslinieces Elitas Patmalnieces darbi, portālu "Delfi" informē producentu kompānijas "Untitled" pārstāvji.

Mākslinieces Elitas Patmalnieces darbi vērotājam ļauj iegrimt tajos, saplūst ar darbu un iejusties neparastā nomoda sapņu pasaulē. Mākslinieces iespaidīgā krāsaino un dzīvespriecīgo darbu kolekcija ir kļuvusi par pamatu iespaidīgam video stāstam - to papildinās gaismas, lāzeri, dūmi un dažādi speciālie efekti – šādi uzvedumu piesaka tā veidotāji.

"Es esmu pārliecināta, ka cilvēkiem viss šis šķitīs trakoti interesanti. Gribu, lai viņi pēc uzveduma dodas projām uzlādēti, priecīgi par dzīvi un aizmirst drūmo ziemu un tumsu. Dzīve taču ir tik skaista un interesanta," par uzvedumu saka Elita.

Fantāzijas uzvedumā "Sapnis" Nomoda dāma Franciska un Sapņu pavēlnieks Augusts aicinās skatītājus doties projām no virspusējas nedzirdēšanas, neieklausīšanās, tukšu pļāpu un ikdienu apsēdušo sīkumu pasaules. Uzveduma laikā Siguldā tiks uzburtas 10 dažādas Elitas sapņu tēlu pasaules.

Uzveduma režisore Ilze Brīnums stāsta: "Šodienas paviršā un zombētā uztvere – neklausīšanās, nesarunāšanās, stress, skriešana, pārspīlētā ierīču atkarība – tas viss neļauj cilvēka izdzīvot tās emocijas un dzīves prieka virpuli, kas ir Elitas gleznās. Tādēļ mēs esam radījuši Elitas sapņu pasauli un gribam, lai cilvēki atjauno sevī kaut uz mirkli īstas un dzīvas emocijas – sadzirdēt, sajust, priecāties, ballēties, būt kopā, iedvesmoties, iemīlēties, fantazēt."

Nelieli uzveduma "Sapnis" fragmenti novembrī jau demonstrēti Rīgā, festivāla "Staro Rīga" laikā un Liepājā, mākslinieces Elitas Patmalnieces izstādes "Nomoda sapņi" atklāšanā.

Brīvdabas fantāzijas uzvedums "Sapnis" būs skatāms Siguldas pilsdrupu estrādē no 13. decembra, vakaros, pulksten 17.00, 18.30 un 20.00. Uzveduma ilgums būs 40 minūtes. Biļetes iepriekšpārdošanā pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs.

Tags

Elita Patmalniece

Comment Form