Uz 2021. gadu pārceļ III Latvijas keramikas biennāli
Foto: F64. Pēteris Martinsons

Līdz ar valstī izsludinātā ārkārtas stāvokļa pagarināšanu III Latvijas keramikas biennāles organizatori ir lēmuši pasākumu programmas norisi ar centrālo notikumu – starptautisko konkursa izstādi "Martinsona balva" – pārcelt uz 2021. gada vasaru, portālu "Delfi" informē biennāles rīkotāji no Latvijas laikmetīgās keramikas centra un Daugavpils Marka Rotko mākslas centra.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Latvijas keramikas biennāli tika plānots atklāt šī gada 30. jūnijā ar Baltijas valstu keramikas izstādi Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā Rīgā un noslēgt ar starptautiskās laikmetīgās keramikas konkursa izstādes "Martinsona balva" atklāšanu 3. jūlijā Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā, svinīgi apbalvojot starptautiskas žūrijas izraudzītus konkursa uzvarētājus.

Sekojot līdzi Latvijas un pasaules notikumiem saistībā ar Covid-19 izplatību un virkni ierobežojumu, kas skar ne tikai pasākuma organizatorus, bet arī biennāles dalībniekus, kā arī ņemot vērā iespējamos riskus un neziņu par turpmāko situācijas attīstību, tika pieņemts lēmums pasākumu pārcelt.

Līdz ar pasākuma pārcelšanu 2020. gada rudenī tiks izsludināta papildu pieteikšanās kārta. Visu dalībnieku atlases rezultāti tiks izziņoti 2021. gada sākumā.

Šogad izsludinātā pieteikšanās konkursam noslēdzās jau 5. aprīlī. Līdz šim dalībai biennāles konkursa izstādē "Martinsona balva" pieteicās vairāk nekā 300 mākslinieku no visas pasaules.

Pasākuma organizatori – Latvijas laikmetīgās keramikas centrs un Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs – par pasākuma pārcelšanu un ar to saistītajām izmaiņām nolikumā katram pasākuma dalībniekam paziņos atsevišķi.

Balva un izstāde nosaukta Pētera Martinsona (1931-2013) vārdā. Viņš ir starptautiski zināmākais Latvijas mākslinieks-keramiķis, kurš nāk no Latgales. Pēc pamata izglītības arhitekts, ar keramiku aizrāvies laikā, kad strādājis par pedagogu Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolā.

Kopš 1969.gada mākslinieks piedalījies grupu izstādēs gan Latvijā, gan ārvalstīs – Itālijā, Francijā, Polijā, Vācijā, ASV, Lietuvā, Igaunijā. Arī Martinsona personālizstādes rīkotas ne tikai Latvijā, bet arī kaimiņvalstīs (Lietuva, Igaunija, Krievija, Ukraina), Skandināvijā un ASV. Par LMA pedagogu Martinsons kļuva 1989. gadā, 1992. gadā ieguva mākslas maģistra grādu un vadīja LMA Keramikas nodaļu līdz 2000. gadam.

Mākslinieka darbi atrodas Latvijas Mākslas fonda, Dekoratīvi Lietišķās mākslas muzeja, Krievijas mākslas fonda, Ariana muzeja (Šveice) un citās kolekcijās, kā arī privātkolekcijās.

Īsi pirms aiziešanas mūžībā mākslinieks lielu daļu savu darbu uzdāvināja Daugavpils Marka Rotko mākslas centram, kur šobrīd tie ir daļa no pastāvīgās ekspozīcijas.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form