Valmieras vasaras teātra festivāla rīkotāji aicina pieteikties laikmetīgās mākslas meistardarbnīcām
Foto: Publicitātes foto

Valmieras vasaras teātra festivāla rīkotāji aicina pieteikties laikmetīgās mākslas meistarklasēm, kas notiks festivāla laikā no 2. līdz 4. augustam.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jau ziņots, ka festivāla programma šogad tiek veidota bērniem, pusaudžiem un viņu vecākiem – kopumā tik parādītas deviņas izrādes. Būtiska pasākuma sastāvdaļa arī šogad būs Festivāla centrs Vecpuišu parkā. Sestdien un svētdien tajā saimniekos arī Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs, piedāvājot 11 dažādas radošas meistardarbnīcas laikmetīgās mākslas iepazīšanai.

Meistardarbnīcas vadīs pazīstami mākslinieki un tās piemērotas dažādu vecumu bērniem un jauniešiem, bet, tā kā dalībnieku skaits katrā no tām ir ierobežots – no 15. jūnija līdz 15. jūlijam tiek izsludināta pieteikšanās. Dalība visās meistardarbnīcās ir bez maksas.

Pieteikšanās meistardarbnīcām, aizpildot pieteikuma anketu vai sazinoties ar Latvijas Laikmetīgās mākslas centra izglītības programmu kuratori Māru Žeikari, rakstot uz mara@lcca.lv.

Atbilstoši Valmieras vasaras festivāla izvirzītajai tēmai "Dzīvā pilsēta", meistardarbnīcu laikā, brīvā atmosfērā bērniem un jauniešiem tiks dota iespēja būt radošiem, līdzdalīgiem un meklēt risinājumus ārpus ierastajām shēmām un skolu izglītības programmām, kļūstot par savas "dzīvās pilsētas" līdzautoriem. Laikmetīgā māksla nepiedāvā gatavas atbildes uz notiekošo, taču atsedz alternatīvus veidus, kā palūkoties uz problēmām mums apkārt, aicina jautāt, domāt, būt kritiskiem un atvērtiem dažādajam, iedrošināt uz pārmaiņām, vienlaikus veicinot sabiedrības iesaisti pilsētas attīstībā, rosinot kritisko domāšanu un audzinot sociāli aktīvu un atbildīgu sabiedrību.

Meistardarbnīcas bērniem un jauniešiem norisināsies 3. augustā Festivāla centrā – Vecpuišu parkā un Valmieras koncertzālē, Leona Paegles ielā 10. Vienas radošās darbnīcas ilgums no divām līdz piecām stundām. Savukārt sestdien, 3. augustā no pulksten 11.00 līdz 15.00 ikviens interesents aicināts pievienoties atvērtajām mākslinieku prezentācijām, kur, līdzās mākslinieku stāstījumam par savu radošo darbību, būs iespēja iepazīt mākslinieku darbus, katra mākslinieka darba tehniku un metodi.

Meistardarbnīcu tēmas un mākslinieki

Starpdisciplināri strādājošā māksliniece Gundega Evelone interaktīvā veidā ļaus noskaidrot, kā no idejas var nokļūt pie mākslas darba un iepazīstinās ar performances, akciju, hepeningu un instalāciju mākslas veidošanas praksēm un piemēriem Latvijā. Izmantojot uz vietas atrodamus priekšmetus, māksliniece ar praktisku līdzdarbošanos piedāvās piedzīvot, kā ir iespējams materializēt ikvienu radošu ideju. Dalībnieku vecums: 7 – 16 gadi. Dalībnieku skaits: 20.

Meistardarbnīcā kopā ar mākslinieci Katrīnu Neiburgu tiks dota iespēja izzināt, kas ir videomāksla, videoinstalācija un vīdžejošanas kultūras aizsākumi Latvijā, pašiem praksē apgūstot VJ (video miksētāja) programmu, radot savu video darbu. Dalībnieku vecums: 12 – 18 gadu. Dalībnieku skaits: 30.

Dizainers Rihards Funts iepazīstinās ar dažādām dizaina disciplīnām un dizainera profesiju, kopā radot laikmetīgās mākslas izstādes ekspozīcijas dizaina maketus. Dalībnieku vecums: 15 – 20 gadu. Dalībnieku skaits: 30.

Laikmetīgās mākslas restauratores Evita Melbārde un Ieva Soprāne iepazīstinās ar laikmetīgās mākslas daudzveidīgo materialitāti un mākslas darbu piemēriem, kas paglābti no izzušanas, pateicoties laikmetīgās mākslas restauratora profesijas unikalitātei. Kopīgi tiks veidotas mākslas darbu kopijas un iepazīti neparastākie materiāli. Dalībnieku vecums: 9 – 18 gadu.
Dalībnieku skaits : 20 katrā nodarbībā ( kopā divas).

Vizuālās mākslinieces Vikas Ekstas pašportretu meistardarbnīcā "Es pilsētā" tiks dota iespēja veidot performatīvi akciju Valmieras pilsētvidē, reflektējot savu vietu tajā. Jaunieši strādās ar sevis pozicionēšanu kameras priekšā un jaunu tēlu radīšanu, iemūžinot sevi un savus grupas biedrus ar foto portretu un pašportretu palīdzību. Nobeigumā tiks radīta kolektīva instalācija Festivāla centrā. Dalībnieku vecums: 12 – 20 gadu. Dalībnieku skaits: 30.

Gleznotājas un performanču mākslinieces Andas Lāces vadītajā meistardarbnīcā, izmantojot rotaļāšanos un radošus uzdevumus, bērni un vecāki tiks iesaistīti performatīva mākslas darba radīšanā. Te visas dienas garumā tiks radītas lielformāta māju maskas, attīstot domu par "Dzīvo pilsētu" – kāda varētu būt māju dzīve, ja tās būtu dzīvas? Dalībnieku vecums: 6 – 9 gadu. Dalībnieku skaits: 10.

Māksliniece un pedagoģe Izolde Cēsniece dos iespēju domāt, zīmēt un būvēt iztēles kartes, antropomorfas ainavas, Bābeles torņus ar visiem iedzīvotājiem, kopīgi veidojot nākotnes ģeogrāfijas objektu puzles. Piedalīties aicināti visa vecuma bērni. Darbošanās notiks visas dienas garumā.

Savukārt foto mākslinieks Andrejs Strokins aicinās veidot foto kolāžas no atrastiem attēliem, ļaujoties nejaušības un kļūdīšanās raisītajiem efektiem uz radītajiem darbiem. Dalībnieku vecums: 10 – 18 gadu. Dalībnieku skaits: 30.

Programma sestdien, 3. augustā

11.00 – 13.00 Laikmetīgās mākslas materiālu izziņas laboratorija bērniem (9-12 gadi) kopā ar restauratorēm Ievu Soprāni un Evitu Melbārdi

14.00 – 16.00 Laikmetīgās mākslas materiālu izziņas laboratorija (12-18 gadi) kopā ar restauratorēm Ievu Soprāni un Evitu Melbārdi

(Vietu skaits darbnīcās ir ierobežots. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās!)

11.00 – 13.00 Nākotnes ģeogrāfijas karšu meistardarbnīca bērniem (0-12 gadi) kopā ar mākslinieci Izoldi Cēsnieci

14.00 – 18.00 Nākotnes ģeogrāfijas karšu meistardarbnīca jauniešiem (12-.. gadi) kopā ar mākslinieci Izoldi Cēsnieci

11.00 – 17.00 Pašportretu meistardarbnīca jauniešiem (12-20 gadi) kopā ar fotomākslinieci Viku Ekstu. Vietu skaits darbnīcā ir ierobežots. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās!

12.00 – 17.00 Fotokolāžu meistardarbnīca bērniem un jauniešiem (10-18 gadi) kopā ar fotomākslinieku Andreju Strokinu. Vietu skaits darbnīcā ir ierobežots. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās!

12.00 – 17.00 "Ejam mājās" - Performances radošā darbnīca bērniem (6-9 gadi) kopā ar gleznotāju un performanču mākslinieci Andu Lāci. Vietu skaits darbnīcā ir ierobežots. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās!

12.00 – 14.00 Ātro mākslas darbu radīšanas meistardarbnīca bērniem (7-12 gadi) kopā ar tēlnieci Gundegu Eveloni.

15.00 – 17.00 Ātro mākslas darbu radīšanas meistardarbnīca jauniešiem (12-16 gadi) kopā ar tēlnieci Gundegu Eveloni

(Vietu skaits darbnīcās ir ierobežots. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās!)

13.00 – 18.00 Laikmetīgās mākslas izstāžu dizaina meistardarbnīca jauniešiem (15-20 gadi) kopā ar dizaineru Rihardu Funtu . Vietu skaits darbnīcā ir ierobežots. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās!

13.00 – 18.00 Videomākslas un vīdžejošanas meistarklase jauniešiem (12-18 gadi) kopā ar videomākslinieci Katrīnu Neiburgu. Vietu skaits darbnīcā ir ierobežots. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās!

Sestdiena, 3. augusts. Mākslinieku stāsti Valmieras koncertzālē

11.00 – 11.30 "Par sevi un selfiju" – starpdisciplināri strādājošās mākslinieces un fotogrāfes Vikas Ekstas radošās darbības prezentācija

11.30 – 12.00 "Kolāža un atrasti attēli" – fotomākslinieka Andreja Strokina radošās darbības prezentācija

12.00 – 12.30 "Kā top videomāksla?" – videomākslinieces Katrīnas Neiburgas radošās darbības prezentācija

12.30 – 13.00 "Laikmetīgās mākslas izstādes dizains" – izstāžu dizainera Riharda Funta radošās darbības prezentācija

13.00 – 13.30 "Laikmetīgās mākslas daudzveidīgā materialitāte" – laikmetīgās mākslas restauratoru Ievas Soprānes un Evitas Melbārdes radošās darbības prezentācija

13.30 – 14.00 "Iztēles kartes" – mākslinieces un pedagoģes Izoldes Cēsnieces radošās darbības prezentācija

14.00 – 14.30 "Ātrie mākslas darbi" – tēlnieces un konceptuāli strādājošās mākslinieces Gundegas Evelones radošās darbības prezentācija

Svētdiena, 4. augusts Festivāla centrā Vecpuišu parkā


12.00 Mākslinieces Andas Lāces performance "Ejam mājās"

12.00 – 18.00 Pop-up izstāde Valmieras vasaras teātra Festivāla centrā
Vecpuišu parkā un Valmieras koncertzālē

Tags

Andrejs Strokins Katrīna Neiburga Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs Valmiera Valmieras vasaras teātra festivāls
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form

Sludinājumi