Venēcija: Latviešu mākslinieki renesanses laiku cietumā viesojas ar 'Gaismu'
Foto: Publicitātes foto

No šī gada 1.aprīļa Venēcijas pilī "Palazzo delle Prigioni" apskatāma mākslas izstāde "Gaisma", kurā piedalās latviešu mākslinieki. Stājmākslas darbu izstādi, ko rīko mākslas biedrība "Octopus art projects" sadarbībā ar Venēcijas mākslas fondu, būs apskatāma līdz 22.aprīlim, portālu "Delfi" informē modernās mākslas projektu "Octopus" pārstāvji.

Venēcijas mākslas fonds "Circolo Artistico di Venezia", kas dibināts 1919.gadā, ielūdzis mākslas biedrību "Octopus art projects" organizēt starptautisku izstādi savā izstāžu zālē Palazzo delle Prigioni. Kuratore Evelīna Vanaga un mākslinieks Edmunds Lūcis piedāvā izstādi "Gaisma", kurā piedalās dažādu paaudžu mākslinieki no Rīgas, Viļņas, Berlīnes un Venēcijas. Mākslas izstādē redzamos darbus radījuši gan mākslinieki ar starptautisku pieredzi, gan mākslinieki, kas atrodas savas karjeras sākumposmā.

Izstādes pirmajā dienā pēc tās atklāšanas Lieldienās sagaidīti 389 apmeklētāji. Tā kā vairāki mākslinieki izstādes laikā atrodas Venēcijā, tad apmeklētāji izmanto iespēju sarunāties ar māksliniekiem par viņiem svarīgām tēmām.


Izstāžu zāle "Palazzo delle Prigioni" kādreiz bija Venēcijas pilsētas cietums, uz kuru pāri "Nopūtu tiltiņam" sūtīti blakus esošajā Dodžu pilī notiesātie. Izstādes saturiskajā koncepcijā vairākiem izstādes dalībniekiem cietuma telpas transformācija gadu gaitā kļūst par svarīgu aspektu un vienu no centrālajiem stūrakmeņiem viņu radītajos mākslas darbos. Izvēlētie mākslas darbi daļēji reflektē arī par svarīgiem "gaismas aspektiem" tādās jomās kā tiesību zinātne, reliģija, mākslas vēsture, navigācija un apgaismības laikmets, šādi piedāvājot dažādas laika, evolūcijas attiecību un pārmaiņu interpretācijas.

Izstādes dalībnieki: Dita Lūse, Lāsma Pujāte, Edmunds Lūcis, ameret (Annette Vahle), Saulius Dastikas, Virginia Gabrielli, Vitaly Stanislavsky, Edgars Mucenieks, Antra Skripste, Tosha (Antonina Pilyugina), Artūrs Bunts, Justīne Lūce, Victoria Dalle.

Biedrība "Octopus art projects" ir mākslas biedrība, kas nodarbojas ar laikmetīgās mākslas starptautisku projektu un kultūras aktivitāšu īstenošanu. Dažādi projekti pēdējos gados īstenoti Latvijā, Vācijā, Šveicē un Itālijā. Nākamā izstāde tiek plānota Hamburgā šī gada jūlijā.

Source

DELFI Kultūra
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form