Aleksandra Pelēča literārās prēmijas saņemšanai izvirzīti septiņi darbi
Foto: LETA (Talsu ezers)

Šā gada 10. aprīlī pulksten 18.00 Talsu Galvenajā bibliotēkā tiks pasniegta Aleksandra Pelēča literārā prēmija, kurai šogad pieteiktas septiņas grāmatas, informēja Talsu novada pašvaldības komunikācijas speciāliste Inita Fedko.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Prēmija tradicionāli Pelēča dzimšanas dienā tiks pasniegta par izcilu literāru darbību. Šogad vērtēšanai tika izvirzītas septiņas grāmatas – Ineses Makstnieces "Makstnieks. Fricis Makstnieks", Daces Alsbergas un Zigurda Kalmaņa "Talsu patērētāju kooperatīvi (1920 – 1945)", Anitas Rožkalnes "Kārļa Zariņa burvju aplis", "Skolotājas dzīvesstāsts", ko sarakstījusi Daina Āboliņa, bet sakārtojis Mintauts Āboliņš, Vairas Štāles sakārtotā "Pret vējiņu danci griezu", "Talsu novada muzeja raksti II", ko sastādīja Zanda Konošonoka un Visvalža Tukmaņa "Caur laikiem".

Pelēča literārā prēmija tiek piešķirta vienam novadu autoram par izcilu literāru darbību, kas ir dziļi saistīts ar sava laikmeta un sava novada norisēm un kurš ieguvis prēmijas pretendentu izvērtēšanas komisijas augstāko vērtējumu. Vērtējumam tiek atlasītas pagājušā gadā iznākušās grāmatas.

Talsu novada dome par godu Pelēča 80 gadu jubilejai 2000. gadā iedibināja tradīciju piešķirt literāro prēmiju literāro darbu autoriem par ieguldījumu Pelēča daiļrades pētniecībā un popularizēšanā, mākslinieciski augstvērtīgiem darbiem prozā, dzejā, publicistikā, literatūrzinātnē, kas veltīti Talsu, Dundagas, Mērsraga, Rojas novadam.

Tags

Talsu novada dome
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form