Andreja Upīša muzeja būs tikšanās ar rakstnieci Janu Egli
Foto: Publicitātes foto

Šī gada 23. janvārī pulksten 18.00 Andreja Upīša memoriālajā muzejā Rīgā gaidāma tikšanās ar rakstnieci un dziesminieci Janu Egli. Vakara gaitā iecerēta saruna, ko vadīs Mg. phil. Ilze Andresone, kā arī atbildes uz publikas jautājumiem, portālu "Delfi" informē Memoriālo muzeju apvienības pārstāvis Kaspars Zalāns.

Jana Egle, kas vēl nesen bija zināma galvenokārt kā dzejniece un dziesminiece, ir viena no visspilgtākajām, nesenajām debitantēm mūsdienu latviešu prozā. Jau pirmais autores stāstu krājums "Gaismā" (2016) saņēmis Latvijas literatūras gada balvu un radījis rezonansi sabiedrībā. Arī 2018. gada nogalē iznākušais krājums "Svešie jeb Miļeņkij ti moj" jau paguvis iemantot gan lasītāju, gan kritiķu augstu novērtējumu.

"...autore izvēlējusies neparastu un efektīvu pieeju, vienlaikus pamanoties stāstos gan ietvert plašāku laikmeta kontekstu, nekā tas tradicionāli šajā lakoniskajā prozas formā iespējams, gan izvairīties no sadrumstalotības, kas neizbēgami piemeklē krājumus, kuros lasītājs bieži spiests strauji mainīt ātrumu, pieslēdzoties citādam vēstījumam." par Janas Egles jaunāko stāstu krājumu savā recenzijā saka Bārbala Simsone.

Janas Egles prozas raksturīgā iezīme ir cilvēku attiecību mijiedarbes un savstarpējās izpratnes vai neizpratnes spēju apspoguļojums. Viņas stāsti vienlaikus atklāj cilvēka dvēseles tumšāko impulsu nostūros, tai pašā laikā spējot ieskandināt cerības un empātijas noti pat visskaudrākajos vēstījumos.

Source

DELFI Kultūra
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form