Bobs Dilans nosūtījis pateicības runu nolasīšanai Nobela balvu ceremonijā
Foto: AP/Scanpix

Amerikāņu dziedātājs un dziesmu autors Bobs Dilans neapmeklēs šonedēļ Stokholmā gaidāmo Nobela ceremoniju, lai saņemtu viņam piešķirto Nobela prēmiju literatūrā, taču nosūtījis pateicības runu, kura tiks nolasīta skaļi, pirmdien paziņoja Nobela fonds.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Šī gada laureāts literatūrā Bobs Dilans nepiedalīsies Nobela nedēļā, taču viņš ir iesniedzis runu, kas tiks nolasīta banketā," teikts fonda paziņojumā.

Sestdienas ceremonijā Stokholmas koncertzālē ASV dziedātāja Petija Smita izpildīs Dilana dziesmu "A Hard Rain's A-Gonna Fall". Tāpat balvu pasniegšanas ceremonijā notiks Dilana un viņa darba prezentācija.

Tomēr neviens viņa vietā balvu nesaņems.

Novembrī Dilans informēja Zviedrijas akadēmiju, ka neapmeklēs Nobela ceremoniju, jo viņam ir "citas saistības".

Akadēmija norādīja, ka ciena Dilana lēmumu, taču esot "neparasti", ka Nobela prēmijas laureāts nebrauc uz Stokholmu personīgi saņemt balvu.

"Mēs gaidām Boba Dilana Nobela lekciju, kas ir vienīgā prasība un viņam jānolasa sešu mēnešu laikā no 2016. gada 10. decembra," paziņoja akadēmija.

Iepriekš Dilans bija izteicies, ka plāno doties uz Stokholmu un saņemt prēmiju.

75 gadus vecais Dilans ir pirmais dziesmu autors, kurš saņēmis prestižo apbalvojumu. Zviedrijas akadēmijā 13. oktobrī sanākušie žurnālisti paziņojumu par ASV iemīļotā dziesminieka godalgu uzņēma ar izbrīnu un ilgiem aplausiem.

Mūziķis iepriekšējos gados bija minēts starp iespējamiem prēmijas ieguvējiem, taču viņš nekad netika uzskatīts par nopietnu pretendentu uz Nobela prēmiju literatūrā.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form