Ciklā 'Smacenis' būs Ārijai Elksnei veltīts sarīkojums
Foto: Juris Krieviņš, RTMM 1970.

Rakstniecības un mūzikas muzejā trešdien, 6. februārī, plkst. 17:30 notiks pasākums "Ārijas Elksnes lietas", portālu "Delfi" informē muzeja pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pasākums notiek izstādes "Smacenis" sarīkojumu ciklā, kas veltīts ievērojamiem 1970. līdz 1980. gadu rakstniekiem. Ciklu aizsāka sarīkojums "Klāva lietas", kurā pulcējās Klāva Elsberga lasītāji, cenšoties noskaidrot, vai un kādēļ Elsberga dzeja joprojām aktuāla arī 21. gadsimtā. Ārijas Elksnes 85 gadu jubilejas priekšvakarā, muzejs aicina viņas dzejas pazinējus piedalīties sarunā par "sieviešu dzejas" kā īpašas kategorijas nošķīruma pamatotību 20. gadsimta otrajā pusē un šodien.

Ārija Elksne saukta par mīlestības un sirds dzejnieci, par dzejnieci Māti, dzejnieci Sievieti, par sociālu jautājumu risinātāju dzejā. Mūsdienās atzītas dzejnieces Inga Gaile un Iveta Ratinīka, kuru tekstos saskatāma tematiski līdzīga ievirze, sarīkojumā dalīsies pārdomās par Elksnes dzejas kvalitātēm un dzīvotspēju, par "sieviešu dzeju" un "dzejnieci Sievieti" mūsdienu literatūrā un sabiedrībā.

Literatūras pētniece Ieva Kalniņa, kura 1996. gadā sastādījusi Ārijas Elksnes kopotos rakstu, analizēs Elksnes popularitātes cēloņus viņas dzīves laikā.

Pasākuma laikā būs apskatāmas Ārijas Elksnes piemiņas lietas un fotogrāfijas, kā arī dzirdamas dzejnieces un viņas laikabiedru balsis audioierakstos no muzeja krājuma.

Pirms pasākuma visi aicināti apskatīt izstādi "Smacenis", kas pievēršas rakstnieku un mūziķu statusam Latvijā stagnācijas laikā un šodien un kurā eksponēts arī Ārijas Elksnes 50 gadu jubilejai šūtais tērps. Izcilām personībām veltīto pasākumu ciklu turpinās "Māra Melgalva lietas" 6. martā.

Pasākumi Rakstniecības un mūzikas muzejā (Rīgā, Pils laukumā 2) notiek katru trešdienu plkst. 17:30.

Tags

Ārija Elksne Iveta Ratinīka
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form