Dzejas dienu balvu saņēmis Ivars Šteinbergs par krājumu 'Strops'
Foto: F64

12. septembrī Dzejas dienu noslēguma pasākumā "Atvērt nevar aizvērt" ikgadējo dzejas dienu balvu saņēma Ivars Šteinbergs par dzejas krājumu "Strops", ko izdevusi izdevniecība "Neputns".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Dzejas dienu balvai šogad bija nominēts Andrejs Sen-Seņkovs ar dzejas krājumu "Papīra krūtis", kuru atdzejojis Einārs Pelšs, Ingas Gailes krājums "Nakts", Amandas Aizpurietes krājums "Pirms izvākšanās", Ingmāras Balodes krājums "Dzejoļi pēc mūsu ēras" un Laura Veipa krājums "Interesantās dienas".

Jau ceturto gadu Dzejas dienas rīkoja padome, kurā šogad darbojās dzejnieki Raimonds Ķirķis, Ērika Bērziņa, Henriks Eliass Zēgners un Madara Gruntmane-Dujana.

Dzejas dienu pasākumus Rīgā organizē Latvijas Rakstnieku savienība, šogad to devīze ir "Dzeja dzīvo".

Kopumā pasākumu programmā bija vairāk nekā 20 daudzveidīgi dzejas notikumi - pēc vairāku gadu pārtraukuma tika piedzīvota atgriešanās Esplanādē ar klasiskās dzejas lasījumiem, Baltijas valstu dzejas vakarā viesojās dzejnieces no Lietuvas un Igaunijas, notika pasākumi jauniešiem, dažādas dzejas performances un tradicionālais "Ceļojums ar dzejniekiem".

Šogad Dzejas dienās tika īpaši domāts par auditorijas paplašināšanu - Klasiskās dzejas lasījumos tika nodrošināts surdotulkojums, vairāki pasākumi tika pārraidīti interneta tiešraidēs.

Tags

Ivars Šteinbergs Dzejas dienas
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form