Fonds 'Viegli' Londonas grāmatu tirgū popularizē Imantu Ziedoni
Foto: Arhīva foto

Londonas grāmatu tirgū, kas norisinās no 10. līdz 12. aprīlim un kurā Baltijas valstis šogad ir īpašā – goda viesu – statusā, tiks pārstāvēts dzejnieks Imants Ziedonis. Fonds "Viegli" kopā ar Imanta Ziedoņa muzeju Londonā prezentēs pirmo Ziedoņa dzejas izdevumu angļu valodā – grāmatu "The 1001st Blakish-Blue Night" un uzstāsies ar lekciju "Radīts Latvijā: Imants Ziedonis kā brīvības, prieka un radošuma simbols". Tāpat Londonā notiks trīs Fonda "Viegli" koncerti, kuros piedalīsies fonda mūziķi un draugi, portālu "Delfi" informē fonda pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Mūsu izaicinājums Lielbritānijā būs nedaudz pavērt Ziedoņa apjomīgā devuma priekškaru tiem, kuri, iespējams, par Imantu dzirdējuši ļoti maz vai pat neko. Viens veids kā to darīt, ir ar enciklopēdijas un vēsturnieku palīdzību, kas sniegtu precīzus biogrāfijas datus, ieskatu publikāciju daudzumā un sarakstīto dzejoļu skaitā. Protams, arī mums ir šādas zināšanas par Ziedoni, taču mēs visi esam Imantu satikuši, runājušies, klausījušies un pievienojušies – galvenokārt viņa idejām, iecerēm un vērtību sistēmai, kuru vēlamies parādīt arī tiem, kuru dzīve ikdienā norisinās ārpus Latvijas. Mēs ticam, ka šajā pārmaiņu laikā nevis statistika, bet vērtības veidos nākotnes cilvēku," par Lielbritānijā paredzēto stāsta viens no fonda pārstāvjiem, dibinātājiem un dziesmu autoriem – mūziķis Goran Gora.

Grāmata "The 1001st Blakish-Blue Night", kurā pirmo reizi angļu valodā tulkoti un apkopoti 33 Fonda "Viegli" mūzikas albumos dzirdamie Imanta Ziedoņa dzejoļi, kas papildināti ar dziesmu autoru stāstiem par sastapšanos ar izcilo dzejnieku, savu pirmizrādi Latvijā piedzīvojusi šā gada 25. februārī Latvijas grāmatu tirgū. Tā izdota apgādā "Jumava" ar Eiropas Savienības programmas "Radošā Eiropa" atbalstu. Dzeju tulkojis Ivars Šteinbergs, grāmata papildināta ar Līgas Kitchen ilustrācijām. Londonā būs pirmā iespēja skatīt grāmatu jaunā, unikālā izdevumā – papildinātu ar moderniem paplašinātās realitātes elementiem.

Londonas grāmatu tirgū norisināsies arī īpaša lekcija "Radīts Latvijā: Imants Ziedonis kā brīvības, prieka un radošuma simbols", kas ar Imantu Ziedoni iepazīstinās angliski runājošos. Stāstus par Ziedoņa dzīvi, daiļradi un idejām papildinās latviešiem jau labi zināmās Fonda "Viegli" dziesmas, kas tiks atskaņotas angļu valodā, piedaloties tādiem mūziķiem kā Renārs Kaupers, Jānis Holšteins – Upmanis (Goran Gora), Māra Upmane – Holšteine, Raimonds Gusarevs un Jānis Strapcāns, kā arī citiem Fonda "Viegli" draugiem, Lielbritānijas vizītes laikā tiks sniegti vēl trīs koncerti "Tikpat viegli!" – Latvijas Republikas vēstniecībā Lielbritānijā, Ukraiņu sociālajā klubā, kā arī Daugavas vanagu mītnē "Straumēni".

Uz Londonu līdz ar Renāru Kauperu, Goran Gora, Imanta Ziedoņa muzeja vadītāju Daci Zariņu un Fonda "Viegli" padomes priekšsēdētāju Žaneti Grendi un citiem Fonda "Viegli" draugiem dosies arī Imanta Ziedoņa muzeja krājuma priekšmets, fonda talismans Lācis Andrejs Upītis, kas Imanta Ziedoņa dzīvē ieņēmis nozīmīgu lomu. Šis lācis ir Ziedoņa un viņa dzīvesbiedres Ausmas Ziedones – Kantānes lāču kolekcijas pirmais varonis, ko abi iegādājās 1966. gadā Kabardā – Balkārijā. Lāča ievērojamais izmērs bija iemesls, kādēļ tam tika iegādāta atsevišķa sēdvieta lidmašīnā, un nu, 52 gadus vēlāk, Lācis jau atkal ieņems lidmašīnas krēslu.

Jau ziņots, ka no 10. līdz 12. aprīlim norisinās Londonas grāmatu tirgus, kurā par goda viesu valstīm (Market Focus Countries) šogad izvēlētas Latvija, Lietuva un Igaunija. Pateicoties šim notikumam, grāmatu tirgū un citur Londonā aprīlī notiks vairāk nekā 40 ar Latvijas literatūru saistīti pasākumi.

Tags

fonds Viegli Imants Ziedonis Londonas grāmatu tirgus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form