Foto: Paziņoti Jāņa Baltvilka balvas 2017. gada laureāti
Foto: F64

Tieši dzejnieka Jāņa Baltvilka 73. dzimšanas dienā,24. julijā, Starptautiskās Baltijas jūras reģiona Jāņa Baltvilka balvas žūrija paziņoja 2017. gada laureātu vārdus, kā arī pasniedza VAS "Latvijas valsts meži" balvu "Jaunaudze" par debiju bērnu literatūrā un grāmatu mākslā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jāņa Baltvilka balva bērnu literatūrā tika pasniegta Mārim Rungulim par grāmatu "Pastaiga mirušo pilsētā. Pārupes spoku stāsti" ("Liels un mazs", 2016), kas ir ne tikai aizraujoša lasāmviela, bet arī plaša spektra mūsdienu folkloras sižetu apvienojums stilistiski vienotā darbā, kas vienlaikus aktualizē arī stāstīšanas tradīciju. Grāmatā saglabātā reālistiskā ticamība ļauj lasītājam gan nobīties, gan izsmieties, rosinot veselīgas attieksmes pret bailēm nostiprināšanos.

Jāņa Baltvilka balvu bērnu grāmatu mākslā saņēma Elīna Brasliņa par ilustrācijām Jura Zvirgzdiņa grāmatai "Tobiass, Čārlijs un neredzamais spoks" ("Pētergailis", 2017) un Luīzes Pastores grāmatām "Operācija maska" un "Pēdējais ķēniņš" ("Neputns", 2016), kas apliecina plašu erudīciju un spēju savas zināšanas atveidot daudzslāņainos zīmējumos un niansētos personāžu raksturos. Mākslinieces rokraksts ir kļuvis labi atpazīstams, nevienā no darbiem nezaudējot daudzveidību, kvalitāti un spožu humora izjūtu.

Starptautiskās Baltijas jūras reģiona Jāņa Baltvilka balvas bērnu literatūrā un grāmatu mākslā šā gada starptautiskie laureāti ir rakstniece Anete Mīrsva (Annette Mierswa) no Hamburgas, bet balvu par augstā profesionālā līmenī veiktu Anetes Mīrsvas garā stāsta "Samsona ceļojums" tulkojumu ("Jāņa Rozes apgāds", 2016) saņēma tulkotāja Inga Karlsberga.

VAS "Latvijas valsts meža" balvu "Jaunaudze" ieguva Rūta Briede par debiju bērnu literatūrā un grāmatu mākslā - ilustrēto grāmatu "Kaiju karalienes noslēpums" (Liels un mazs, 2017), kas lakoniskā tekstā un precīzā formātā ietver labsirdīgu humoru, sociālu reālismu un trāpīgu latviešu mentalitātes raksturojumu. Grāmata ir gaumīgs ilustrētās literatūras paraugs, kurā teksts un attēls līdzvērtīgi piedalās noskaņām bagāta stāsta atklāsmē.

Laureāti saņēma diplomus, mākslinieces Ineses Brants veidoto balvu un naudas prēmiju 1400 eiro apmērā, kā arī iespēju vienu mēnesi dzīvot un strādāt Ventspils starptautiskajā rakstnieku un tulkotāju mājā, saņemot radošo stipendiju. LVM balvas "Jaunaudze" laureāts saņēma naudas prēmiju 900 eiro apmērā.

Savukārt portāla "Delfi" lasītāju simpātiju balsojuma balvu, kuru pasniedza portāla galvenais redaktors Ingus Bērziņš, saņēma Ulda Ausekļa dzejas krājuma "Kaķēns margrietiņās" izdevējs – apgāds "Lauku Avīze".

Pasākumu vadīja aktieri Kaspars Znotiņš un Jānis Znotiņš, bet Evijas Skuķes dziesmas ar Jāņa Baltvilka dzeju izpildīja Vizma Zvaigzne (mecosoprāns) un Aldis Liepiņš (klavieres).

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šogad grāmatas vērtēja LBJLP prezidente un Latvijas Universitātes profesore Ilze Stikāne, LNB Bērnu literatūras centra vadītāja Silvija Tretjakova, LMA docente Aiga Dzalbe, kultūras žurnāliste Santa Remere, aktieris un režisors Jānis Znotiņš un "Iespējamās misijas" direktors Kārlis Andersons.

Jāņa Baltvilka balvas bērnu literatūrā un grāmatu mākslā pasniegšana notiek kopš 2004. gada, bet kopš 2008. gada balvu piešķir arī vienam Baltijas jūras reģiona rakstniekam un viņa darba tulkotājam. Balvas uzdevums ir fokusēt sabiedrības uzmanību uz pozitīvu mērķi – bērnu, kurš lasa interesantu un skaistu grāmatu latviešu valodā.

Baltvilka balvas mērķis ir palīdzēt latviešu bērnu literatūrai nonākt jaunā attīstības pakāpē, pievērst talantīgu rakstnieku un mākslinieku interesi bērnu grāmatām un rosināt bērnus un viņu vecākus izvēlēties augstvērtīgas grāmatas.

Tags

Baltvilka balva Jānis Baltvilks
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form