Foto: Sērijas 'Bikibuks' jaunāko grāmatiņu atvēršanas svētki
Foto: LETA

Sērijā "Bikibuks" kopumā iznākušas jau 30 dzejas bilžu grāmatiņas, tāpēc sestdien izdevniecība "liels un mazs" kopā ar māksliniekiem aicināja atvērt sērijas "Bikibuks" jaunās grāmatiņas, aplūkot Zanes Lūses ilustrāciju izstādi, piedalīties "Bikibuka" Eglītes darbnīcā un dancot ar tautas mūzikas grupu Damaksnis.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Bērnu grāmatu izdevniecība Liels un mazs izdevusi ilustrētās latviešu bērnu dzejoļu izlases "Bikibuks" jauno laidienu (Nr. 25.-30.), kurā pārstāvēti arī šāgada "lielie vārdi" - Ojārs Vācietis un Imants Ziedonis, un atrodama pasakaina Ziemassvētku noskaņa.

Grāmatiņas tiek numurētas, lai tās būtu ērti krāt mājas bibliotēkā:
Nr. 25. Kārlis Skalbe. Jaunās egles. Māksliniece Ilze Avotiņa;
Nr. 26. Imants Ziedonis. Īpašie vārdi. Māksliniece Anna Vaivare;
Nr. 27. Ojārs Vācietis. Kas notiek? Mākslinieks Krišs Salmanis;
Nr. 28. Vitauts Ļūdēns. Kurmis. Māksliniece Dita Pence;
Nr. 29. Māra Cielēna. Ceļā uz Ziemassvētkiem. Māksliniece Zane Lūse;
Nr. 30. Maija Laukmane. Darbiņi sajūk. Māksliniece Sabīne Moore.

Katram dzejolim šajā izlasē atvēlēta atsevišķa grāmatiņa, ko vieno mākslinieku Rūtas Briedes un Arta Brieža veidotais dizains - mazam bērnam ērts formāts un īpašais sērijas logo. Tajā redzams pats Bikibuks - jautrs, ziņkārīgs un spītīgs ragainis, līdzīgs atvērtai grāmatiņai. Šis nosaukums un tēls radies, lasot Jāņa Baltvilka skaitāmpantu “Biki-buki", ar kuru 2012.gadā tika aizsākta sērija.

Katru gada ceturksni sērijā iznāk seši jauni bikibuki. Kopumā iecerēts izdot 100 dažādos laikos sacerētu dzejoļu, ko ilustrējuši dažādi mūsdienu latviešu mākslinieki. Dzejoļi, ko daudzi vecāki un vecvecāki iemīļoja savā bērnībā, nāk pie šodienas mazuļiem mūsdienīgā vizuālā veidolā, ar cieņu gan pret pārbaudītām vērtībām, gan pret moderno.

Tags

Ilze Avotiņa Imants Ziedonis Kārlis Skalbe Māra Cielēna Ojārs Vācietis Ziemassvētki Vitauts Ļūdēns
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form