Fotoreportāža: grāmatas 'Mans Ziedonis' atvēršanas svētki
Foto: LETA

8.maijā Latviešu biedrības namā notika grāmatas "Mans Ziedonis" atvēršanas pasākums. Apgādā "Zvaigzne ABC" klajā laistās Grāmatas pirmsākumos bija paša Imanta Ziedoņa iecere – šādu dāvanu no draugiem un domubiedriem viņš vēlējās saņemt savā 80. dzimšanas dienā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Grāmatas autoru vidū ir tik dažādas Latvijas kultūras personības kā dzejnieces Māra Zālīte un Olga Lisovska, mācītājs Juris Rubenis un akadēmiķis Jānis Stradiņš, komponisti Imants Kalniņš un Kārlis Lācis, mūziķi Vestards Šimkus un Renārs Kaupers, mākslinieki Džemma Skulme un Uldis Zemzaris, bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga un uzņēmēja Binnija Ārberga, un vēl vairāki desmiti citu. Autoru daudzpusīgais skatījums gan niansēti atklāj Imanta Ziedoņa personību, gan paver plašu Latvijas vēstures un kultūras ainu no 20. gadsimta 60. gadiem līdz pat mūsdienām.

Atmiņas par dzejnieku kļūst it kā par daudzstāvu nama logiem, kuros spoguļojas viena un tā pati "lielā vakara saule", bet katrā ar citu krāsu, citu uzzibsnījumu.


Tags

Binnija Ārberga Džemma Skulme Imants Kalniņš Kārlis Lācis Māra Zālīte Renārs Kaupers Vestards Šimkus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form