Ikšķiles novada pašvaldība izsludina Dzintara Soduma balvu literatūrā
Foto: Publicitātes foto

Jau devīto gadu Ikšķiles novada pašvaldība aicina Latvijas grāmatu apgādus pieteikt autorus rakstnieka un tulkotāja Dzintara Soduma balvai par novatorismu literatūrā dzejas, prozas, dramaturģijas un tulkojumu žanrā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā informē konkursa organizatori, Dzintara Soduma balvas fonds ir 4270 eiro. Žūrijai ir tiesības pasniegt vienu vai vairākas balvas. Balvas pasniegšana īpašā sarīkojumā notiks 2021. gada 13. maijā Ikšķiles Tautas namā.

Grāmatas, kas izdotas laika posmā no 2020. gada marta līdz 2021. gada martam, trīs eksemplāros līdz 26. februārim iesūtamas vai nogādājamas Ikšķiles novada pašvaldībā Peldu ielā 22, Ikšķilē, LV-5052, vai sazinoties ar Kultūras pārvaldes vadītāju Daci Jansoni pa e-pastu dace.jansone@ikskile.lv.

Kā atgādina konkursa organizatori, latviešu rakstnieks un tulkotājs Dzintars Sodums (1922–2008) ir viena no mūsu kultūras izcilībām. Vairāk nekā 60 gadus dzīvodams trimdā Zviedrijā un ASV, viņš nenogurstoši savu dzīvi veltījis latviešu valodas un literatūras saglabāšanai un novatorisma attīstīšanai. Sodums sarakstījis romānu ciklu, kurā caur viņa personisko stāstu dziļi atklāta Latvijas neseno laiku vēsture. Dzejā viņš bijis formas pirmatklājējs. Skolojies anglosakšu literatūras tradīcijā, kā dāvanu latviešu valodai Sodums pasniedzis pasaules literatūras meistardarba "Uliss" tulkojumu, kam veltījis visu mūžu, tādējādi latviešu kultūrai paverot pasaules kultūras kontekstu. Dzīves pēdējos gadus Sodums pavadīja Ikšķilē, kur arī atrodas viņa mūža atdusas vieta.

Tags

Dzintars Sodums Ikšķile
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form