Izdota jauna Viktora Suvorova grāmata 'Specnazs'
Foto: Publicitātes foto

"Dienas grāmata" laidusi klajā jaunu bijušā padomju izlūkošanas virsnieka Viktora Suvorova grāmatu "Specnazs".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Viktors Suvorovs (1947) ir vairāk nekā divu desmitu grāmatu autors. 1974. gadā beidzis Militārās diplomātijas akadēmiju un pēc tam četrus gadus nostrādājis PSRS Bruņoto spēku Ģenerālštāba Galvenās izlūkošanas pārvaldes (GRU) diplomātiskajā rezidentūrā Ženēvā, Šveicē, līdz 1978. gadā bija spiests bēgt uz Lielbritāniju.

Grāmatā "Specnazs" Suvorovs raksta par padomju militārās izlūkošanas speciālo uzdevumu daļu (SpN), kas bija viens no galvenajiem Padomju Savienības militārajiem noslēpumiem. Saskaņā ar padomju pavēlniecības ieceri šīm daļām bija paredzēta izšķirošā loma sagaidāmajā kodolkarā ar Rietumu valstīm, un tieši tāpēc pat šo daļu pastāvēšanas fakts tika rūpīgi slēpts. Specnaza daļām un vienībām, gaidāmā kara priekšvakarā un jau pirmajās tā stundās un dienās ienaidnieka aizmugurē spiegojot un veicot diversijas, bija jānodrošina Padomju Savienības un tās sabiedroto bruņoto spēku pēkšņo uzbrukuma operāciju veiksmīgs iznākums.

Autors atklāj kā un kāpēc Padomju armijā izveidoja speciālo uzdevumu daļas un kādus uzdevumus tās veica, ko un kā izvēlējās dienestam specnaza daļās un kā notika specnaza karavīru, seržantu un virsnieku apmācība, kā padomju pavēlniecība plānoja izmantot specnaza daļas un vienības gaidāmajā karā ar Rietumu valstīm, par specnaza priekštečiem: no Tomasa Mūra "izlases jaunekļiem" līdz Sarkanās armijas gvardes mīnētājiem un par padomju militārās izlūkošanas specnaza daļām un vienībām 1950.—1980. gados: organizācijas struktūra, bruņojums, taktika, aģentūra, vadīšana un sadarbības veidi.

No krievu valodas tulkojis Jānis Kalve. Grāmatas mākslinieks Jānis Esītis.

Tags

Jaunākās grāmatas
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form