Iznācis ievērojamās dāņu rakstnieces Karenas Bliksenas stāstu krājums 'Pēdējie stāsti'
Foto: Dienas Grāmata

Apgādā "Dienas Grāmata" izdots ievērojamās dāņu rakstnieces Karenas Bliksenas stāstu krājums "Pēdējie stāsti", ko no dāņu valodas tulkojis Pēteris Jankavs. Grāmatas vizuālo noformējumu veidojis Jānis Esītis.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Dāņu rakstniece Karena Bliksena (1885—1962) jau bija starptautiski slavena ar saviem 1934. gada "Septiņiem romantiskiem stāstiem", kad trīs gadus vēlāk iznāca atmiņu grāmata "No Āfrikas dziļumiem", kas arī visā pasaulē guva lielus panākumus. 1985. gadā to ar lieliem panākumiem ekranizēja amerikāņu režisors Sidnijs Polaks, galvenajās lomās pieaicinot Holivudas zvaigznes Merilu Strīpu un Robertu Redfordu.

Vietu rakstnieku elitē Bliksenai saglabāja arī stāstu krājumi "Ziemas pasakas" (1942) un "Likteņa anekdotes" (1958). Savukārt "Pēdējie stāsti" (1957) gan nekļuva par Bliksenas pēdējo darbu, kā vedina domāt nosaukums, bet gan par priekšpēdējo viņas dzīves laikā iznākušo grāmatu, tomēr tieši "Pēdējie stāsti" pamatoti tiek uzskatīti par viņas daiļrades vainagojumu.

Tags

Dienas Grāmata
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form