Iznāk Ievas Samauskas dzejoļu krājums bērniem 'Pavasaris lapsas alā'
Foto: Publicitātes foto

Bērnu grāmatu izdevniecība "Liels un mazs" laiž klajā Ievas Samauskas dzejoļu krājumu bērniem "Pavasaris lapsas alā", kas adresēta jaunākā skolas vecuma bērniem. Grāmatas māksliniece – Liene Mackus.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Krājuma "Pavasaris lapsas alā" dzejoļi veido stāstu par divu gadalaiku – ziemas un pavasara nomaiņu, pievēršoties poētiskam dabas norišu vērojumam. Taču abi gadalaiki šoreiz rakstāmi ar lielo burtu – Ziema un Pavasaris, jo vienlaikus tās ir arī divu būtņu, divu raksturu attiecības, kas līdzinās reālu bērnu attiecībām bērnudārzā un skolā: konkurencei, kautrībai, simpātijām, pāridarījumiem, kopīgiem piedzīvojumiem. Ziema, kurai dažkārt tikusi neveiksminieces un "sliktās meitenes" loma, cenšas atdarīt veiksminiekam un aktīvistam Pavasarim, uz visu garo ziemu iespundējot viņu kādā lapsas alā, kur viņš pārdzīvo bailes un nomāktību, taču nepadodas un kaļ atbrīvošanās plānus, līdz izdodas atrast izeju. Bet varbūt draudzība tomēr ir iespējama un Ziema pēc tās ilgojas?

Ieva Samauska ir daudzu bērnu iemīļotu dzejoļu un stāstu autore. "Liels un mazs" izdotas trīs viņas grāmatas – "Kā uzburt sniegu" (2006), "Čarlīnes deguns" (2016) un "Pikucīšu piedzīvojumi" (2018). Ieva Samauska vairākkārt nominēta Jāņa Baltvilka balvai bērnu literatūrā un Latvijas Literatūras gada balvai, 2015. gadā saņēmusi Pastariņa prēmiju.

Mākslinieces Lienes Mackus ekspresīvās ilustrācijas, kurās galveno varoņu tēliem radoši izmantoti viduslaiku bestiāriju motīvi, atspoguļo bērnu pretrunīgās emocijas un ceļu uz izpratni par pasaules harmoniju. Māksliniece ieguvusi maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijas Tēlniecības nodaļā, veido instalācijas, strādā animācijā un ilustrē grāmatas.

Tags

Liels un mazs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form