Iznākusi bilžu grāmata par emocijām 'Suns, kurš atrada skumjas'
Foto: Publicitātes foto

Bērnu grāmatu izdevniecībā "Liels un mazs" iznākusi jauna bilžu grāmata "Suns, kurš atrada skumjas" visu vecumu lasītājiem. Grāmatas autore ir Rūta Briede, bet ilustrācijas veidojusi Elīna Brasliņa.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pilsētu kādu dienu pēkšņi pārņem melni dūmu mākoņi, kas izplata nomāktību un laupa visam krāsu un smaržu. Drosmīgais suns izlemj skumjām neļauties un uzslien kāpnes līdz debesīm. Izrādās, ka mākoņi ir pilni ar noskumušām skumjām, taču tās var kliedēt, uzspēlējot mutes ermoņikas.

Rūtas Briedes poētiskais stāsts vēsta par to, kā emocijas ietekmē mūsu skatījumu uz pasauli, tomēr mūs nepakļauj – izkliedēt ir iespējams pat skumjas, ja vien no tām nevairās. Savukārt Elīnas Brasliņas attapīgais vizuālais ietērps ļauj lasītājam gandrīz fiziski sajust nomāktības smagumu un atvieglojumu, kas seko tai pagaistot.

Iznākusi bilžu grāmata par emocijām 'Suns, kurš atrada skumjas'
Foto: Publicitātes foto

Iekšējais dialogs ar savām emocijām cilvēkam ir aktuāls vienmēr, tāpēc arī šī grāmata būs piemērota visu vecumu lasītājiem, tai skaitā pieaugušajiem.

Paralēli galvenajai stāsta līnijai, grāmata mudina aizdomāties arī par lielpilsētai raksturīgo urbāno vidi – steigu, nomāktību un vienaldzību.

Iznākusi bilžu grāmata par emocijām 'Suns, kurš atrada skumjas'
Foto: Publicitātes foto

Šī ir pirmā grāmata, kurā Latvijas mākslas akadēmijas pasniedzēja Rūta Briede sadarbojas ar savu ilustrācijas kursa studenti Elīnu Brasliņu, kura ir viena no šobrīd pamanāmākajām jaunās paaudzes ilustratorēm. Abas autores 2017. gadā saņēma Starptautisko Jāņa Baltvilka balvu – Elīna Brasliņa ilustrācijā, bet Rūta Briede par debiju bērnu literatūrā ar grāmatu "Kaiju karalienes noslēpums", kuru ir gan ilustrējusi, gan sarakstījusi.

Grāmata drīzumā tiks izdota arī Korejā, Ķīnā un Taivānā.

Tags

Liels un mazs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form