Izveidota literāra audiopastaiga bērniem 'Atradumi Pārdaugavā'
Foto: Rūtas Briedes ilustrācija

Bērnu grāmatu izdevniecība "Liels un mazs" aicina ģimenes ar bērniem un ikvienu pastaigu mīļotāju, doties audiopastaigā "Atradumi Pārdaugavā". Tajā var iepazīt gan dažādas Pārdaugavas vietas, gan 2022. gadā izdotās "Liels un mazs" grāmatas.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā vēsta izdevniecības pārstāve Kristīne Jonuša, sekojot maršruta kartei, varēs atradīst grāmatu ilustrāciju uzlīmes un kvadrātkodus, kurus noskenējot savā telefonā, varēs noklausīties "Kvadrifrona" aktieru Ances Strazdas, Reiņa Botera, Klāva Meļļa un Āra Matesoviča ieskaņotos stāstus, dzejoļus un skaitāmpantus. Aktieri iestudējuši pat vētrainu un trokšņiem bagātu galda tenisa maču no vācu autora Mavila komiksa "Kinderlande".

Maršruta karte iegūstama "Liels un mazs" mājas lapā, kā arī atsevišķās maršruta vietās, piemēram, Āgenskalna tirgū, lokālā "Veldze", Latvijas Nacioālajā bibliotēkā un citur, būs pieejami kartes fiziskie eksemplāri.

Pastaigas maršruts vedīs uz vairākām mākslas galerijām, skolām, parku, bibliotēku, Botānisko dārzu, Āgenskalna līci, Dzelzceļa muzeju un citām vairāk un mazāk zināmām interesantām vietām.

Īpaši tirgum piemēroti, nebēdnīgi skaitāmpanti un ķircināmpanti no Māra Runguļa veidotās grāmatas "En den dīno šoko loko tīno" skanēs atjaunotajā Āgenskalna tirgū. Audiopastaigā ietvertas pavisam 19 grāmatas – gan latviešu autoru Ineses Zanderes, Viestura Ķerus, Anetes Meleces, Guntas Šnipkes, Marta Pujāta, Dainas Tabūnas un Žebera oriģināldarbi, gan tulkojumi un atdzejojumi no poļu, nēderlandiešu, vācu, igauņu, zviedru, franču un norvēģu valodas.

Audiopastaigas "Atradumi Pārdaugavā" maršruta garums nav precīzi noteikts, jo pieturpunktus var sasniegt, ejot pēc saviem ieskatiem – pa taisnāko ceļu vai iegriežoties visur, kur sirdi uzrunā Pārdaugavas ieliņas. Brašākiem un ātrākiem gājējiem varētu būt pa spēkam visas grāmatas atrast vienā reizē, taču var pastaigu sadalīt vairākos posmos, jo tā būs pieejama visu ziemu un līdz pat 2023. gada maijam.

Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.