Jauno eposa 'Lāčplēsis' izdevumu ilustrējuši zināmi latviešu mākslinieki
Foto: Publicitātes attēls

Apgāds "Jumava" laidis klajā Andreja Pumpura eposu "Lāčplēsis", kas ir īpašs ar to, ka tajā ietvertas tieši šim izdevumam radītas ilustrācijas, aģentūru "Leta" informēja apgāda "Jumava" reklāmas daļā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jaunajā izdevumā iekļauti Alekseja Naumova, Helēnas Heinrihsones, Kristiana Brektes, Pauļa Liepas un Ernesta Kļaviņa mākslas darbi, kas tapuši Latvijas Mākslas akadēmijas profesora Valda Villeruša vadībā, kurš ir galvenais šī izdevuma mākslinieks.

"Pumpura sacerējums gan nav iekļauts latviešu kultūras kanonā, un tas ir tikai likumsakarīgi. Šis darbs nav novietojams birokrātu veidotos plauktiņos. Tas ir plašāks, dzīvīgāks, daudzveidīgāks par jebkuru klasifikāciju. Pamatstruktūrā būdams vienkāršs kā šaha dēlītis, tas slēpj sevī maģisku spēku, kas sakrāts gan tautas, gan pasaules pieredzē. Ikdienā klusi gulēdams grāmatu plauktos, tas kā spēka un iedvesmas avots atgriežas pie latviešiem sarežģītos laikos," pauž grāmatas izdevēji.

Tags

Lāčplēsis Latvijas Mākslas akadēmija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form