Klajā laistas vēl sešas 'Bikibuks' sērijas grāmatiņas
Foto: Publicitātes foto

Bērnu grāmatu izdevniecībā "Liels un mazs" iznācis ilustrētās latviešu bērnu dzejoļu izlases "Bikibuks" jaunais laidiens (67. - 72. grāmatiņa), kurā netrūkst rudenīgu dabas tēlu, portālu "Delfi" informē izdevniecības pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kopā ar lāci Māras Zālītes dzejolī "Viens lācis vienā gaišā dienā" var iepazīt sēnes, ogas un citus augus - ar šo grāmatiņu pie bērniem atgriežas izcilais ilustrators un dabas pazinējs Edgars Folks, joprojām precīzs un izsmalcināts katrā detaļā.

Dažādās lietussargu krāsas Ulda Ausekļa dzejolī "Lietussargi", ko ilustrējusi Viktorija Birjukova, atklāj Rīgas rudenīgo dienu krāšņumu un dzejoļa varoņa runča Franča noskaņojumus. Raiņa vērotais kareivīgais kukainis, kas visdrīzāk varētu būt ragainā briežvabole, Artas Ozolas-Jaunarājas ilustrētajā grāmatiņā "Kara kungs" pārvēršas īstā bruņiniekā, kura bruņu tērpu var izpētīt visos sīkumos.

Rūdolfa Blaumaņa skumji skaistais dzejolis "Asarās" par mātes un dēla lielajām ilgām un mīļo atkalredzēšanos ir saprotams pat gluži maziņiem, lai gan tajā ir senatnīgi vārdi un tautasdziesmas noskaņa.

Tīrs un teiksmains ir Artura Bērziņa zīmējums, kurā šā dzejoļa varonis ir stiprinieks lācis, kas šķērso ledājus, mežus un kalnus, lai no tālas Ziemeļu zemes atgrieztos mājās pie savas mātes lācenes. Rudens vakara pustumsā ielūkojas Ievas Pētersones ilustrētais Andra Vējāna dzejolis "Krēslas stundā": krēslā atdzīvojas krēsli, tie ciemojas, dejo, sarunājas, un tiem ir raksturi tāpat kā cilvēkiem. Bet Ineses Zanderes dzejolis "Daiļās krustmātes" Andreja Lavrinoviča interpretācijā der, lai tumšā vakarā mazliet pabaidītos un pabaidītu citus.

Grāmatiņas tiek numurētas, lai tās būtu ērti krāt mājas bibliotēkā:

Nr. 67 Arturs Bērziņš. Rūdolfs Blaumanis "Asarās";

Nr. 68 Arta Ozola-Jaunarāja. Rainis. "Kara kungs";

Nr. 69 Ieva Pētersone. Andris Vējāns. "Krēslas stunda";

Nr. 70 Edgars Folks. Māra Zālīte. "Viens lācis vienā gaišā dienā";

Nr. 71 Viktorija Birjukova. Uldis Auseklis. "Lietussargi";

Nr. 72 Andrejs Lavrinovičs. Inese Zandere. "Daiļās krustmātes".

Katram dzejolim izlasē "Bikibuks" atvēlēta atsevišķa grāmatiņa, ko vieno mākslinieku Rūtas Briedes un Arta Brieža veidotais dizains - mazam bērnam ērts formāts un īpašais sērijas logo. Tajā redzams pats Bikibuks - jautrs, ziņkārīgs un spītīgs ragainis, līdzīgs atvērtai grāmatiņai. Šis nosaukums un tēls radies, lasot Jāņa Baltvilka skaitāmpantu "Biki-buki", ar kuru 2012. gadā tika aizsākta sērija.

Katru gada ceturksni sērijā iznāk seši jauni bikibuki. Kopumā iecerēts izdot 100 dažādos laikos sacerētu dzejoļu, ko ilustrējuši dažādi mūsdienu latviešu mākslinieki. Dzejoļi, ko daudzi vecāki un vecvecāki iemīļoja savā bērnībā, nāk pie šodienas mazuļiem mūsdienīgā vizuālā veidolā, ar cieņu gan pret pārbaudītām vērtībām, gan pret moderno.

Izlasi sastādījusi "Liels un mazs" galvenā redaktore Inese Zandere, piedāvājot vairāk nekā 40 projektā iesaistītajiem māksliniekiem izvēlēties sev tuvākos no atlasītajiem latviešu dzejnieku darbiem. "Latviešu bērnu literatūra no Rūdolfa Blaumaņa līdz Kārlim Vērdiņam visos laikos ir bijusi bagāta ar skaistiem un asprātīgiem dzejoļiem, savukārt latviešu mūsdienu māksla ir sinonīms radošai iztēlei un mūsdienīgam pasaules redzējumam. "Liels un mazs" savieno tos jaunās bilžu grāmatās, domājot tieši par tiem bērniem, kas aug šodien un skatās ar šodienas acīm. Bikibuki palīdz attīstīt bērnu gaumi, piedāvājot lielu māksliniecisku dažādību.

Grāmatiņas veidotas kvalitatīvi, bet ir demokrātiskas un cenā pieejamas. Grāmatas logo norādīts katra dzejoļa tapšanas laiks: līdz 1940. gadam, no 1940. līdz 1990. gadam, pēc 1990. gada - taču tās visas ir īstas šodienas grāmatiņas," uzskata sastādītāja.

Jaunākā BIKIBUKA laidiena tapšanu atbalstījis Valsts Kultūrkapitāla fonds, grāmatu izdošanu atbalsta AS "Antalis", nodrošinot, ka grāmatas tiek drukātas uz dabai draudzīga, FSC sertificēta papīra.

Izdevniecības "Liels un mazs" grāmatas par vislabāko cenu iespējams iegādāties izdevniecības birojā Tērbatas ielā 49/51 - 12 un mājaslapā, kā arī visos lielākajos grāmatu veikalos, galerijā "Istaba" K. Barona ielā 31A, veikalā "M50" Miera ielā 50, grāmatu un kultūrpreču mājā "NicePlace Mansards" K. Barona ielā 21A, veikalā "Mazputniņš" Miera ielā 19, veikalā "Muhamors" Baznīcas ielā 14 un citur.

Tags

Inese Zandere Liels un mazs Mansards Māra Zālīte Rainis Rūdolfs Blaumanis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form