Latviešu literāti atklāj Londonas grāmatu tirgus pasākumus
Foto: Publicitātes foto

Šogad tiek aizsākta īpaša Latvijas valsts simtgades kultūras notikumu programma, kuras ietvaros latviešu autori visa gada garumā piedalīsies dažādos literārajos pasākumos Londonā, kā arī citās Lielbritānijas pilsētās. Programma ir saistīta ar Latvijas dalību šī gada Londonas grāmatu tirgū (London Book Fair), kur Latvija kopā ar pārējām Baltijas valstīm būs tirgus goda viesi (Market Focus). Februārī latviešu rakstnieki viesosies festivālos Londonā un Birmingenā, savukārt latviešu rakstniece Nora Ikstena, kura ir Londonas grāmatu tirgus 2018 "Dienas autore" (Author of the Day), tiksies ar lasītājiem un atklās grāmatas "Mātes piens" tulkojumu angļu valodā "Soviet Milk".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

12. februārī latviešu rakstniece Ieva Samauska, kuras dzejoļu krājumam "Skaļā klase" (izdevniecība "Pētergailis") pagājušajā gadā tika izdots tulkojums angļu valodā "Noisy Classroom" (izdevniecība "The Emma Press"), uzstāsies ar dzejas lasījumu bērnu literatūras festivālā "Imagine" Londonā. Savukārt 17. februārī autore kopā ar tulkotāju Ričardu O'Braienu (Richard O'Brien) sniegs lasījumu bērniem Birmingemas dzejas festivālā "Verve".

23. februārī latviešu rakstniece Nora Ikstena tiksies ar lasītājiem Latvijas vēstniecībā Londonā, kā arī lasīs fragmentus no sava romāna "Mātes piens" (izdevniecība "Dienas grāmata"), atklājot gaidīto darba tulkojumu angļu valodā "Soviet Milk" (izdevniecība "Peirene Press"). 24. februārī Noru Ikstenu būs iespējams satikt un dzirdēt autores lasījumu arī apgāda "Peirene Press" organizētajā "Pavasara salonā" izdevniecības telpās Londonā.

24. februārī latviešu dzejnieces Inga Gaile, Madara Gruntmane un Marija Luīze Meļķe piedalīsies Birmingemas Multikulturālajā festivālā un sniegs savu dzejoļu lasījumus dzimtajā valodā kopā ar dzejniekiem no visas pasaules.

Pasākumiem, kuri šogad gaidāmi Lielbritānijā, iespējams sekot līdzi Latvijas literatūras eksporta platformas "Latvian Literature" mājaslapā izveidotajā kultūras notikumu kalendārā.

Tags

Inga Gaile Londonas grāmatu tirgus Nora Ikstena
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form