'Lupatiņu' sērijā iznākusi uzdevumu grāmata 'Lupatiņu māja'
Foto: Publicitātes attēls

Izdevniecības "Liels un mazs" laidusi klajā interaktīvu uzdevumu grāmatu sērijā pirmsskolas vecuma bērniem "Kā Lupatiņi mācījās" klāt nākusi ceturtā grāmata – "Lupatiņu māja".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lupatiņi – mazie auduma bērniņi Zeķīte, Cimdiņš, Lakatiņš un Spilventiņš – kopā ar Kaķi dzīvo savā auduma mājiņā. Lupatiņu māja ir liela un pārsteigumu pilna. Kas notika ar mājā ienesto sniegu un ūdenī iekritušo Cimdiņu? Vai bēniņu vecajā lādē atradās noslēpti dārgumi? Vai drīkst spēlēties ar gludekli un kuram dzīvniekam līdzinās putekļsūcējs? Kā izskatās un izklausās tava vārda burtiņš? Kādā krāsā ir Lakatiņa šķīvītis?

Kā uzsver izdevēji, grāmatas uzdevumu saturs attīsta bērna izpratni par notikumu secību, priekšmetu lielumu un krāsām, paplašina vārdu krājumu, trenē runātprasmi un komunikāciju, palīdz koncentrēt uzmanību, māca klausīties un atdarināt skaņas. Grāmatā ir arī tādi jautājumi, kur mazajam lasītājam jāizmanto iztēle vai jāpastāsta par savu ģimeni, savu ķermeni un ikdienas ieradumiem.

Grāmatā nav redzamā teksta, bet paskaidrojumi un uzdevumi divos līmeņos atrodami grāmatas atvērumu aktīvajos punktos. Punkts aktivizējas tad, kad ar runājošo pildspalvu pieskaras attēlam.

Grāmatas punktos izmantoti arī Ineses Zanderes dzejoļi un fragmenti no Jēkaba Nīmaņa dziesmām animācijas filmu ciklam "Lupatiņi".

Grāmatas veidotāju pieredze rāda, ka Lupatiņu piedzīvojumi runājošās pildspalvas sabiedrībā šķiet vienlīdz aizraujoši gan 2–3, gan 4–7 gadus veciem bērniem. Dažādos vecumos bērniem ir atšķirīgas spējas un uztvere, un katrā vecumā jāattīsta dažādas prasmes. Grāmatu atvērumos atrodami gan vienkāršāki, gan grūtāki uzdevumi, tāpēc grāmatas ir piemērotas dažāda vecuma bērniem.

Kopš 2020. gada rudens ir pieejams palīgmateriāls pedagogiem ar padomiem, kā interaktīvās grāmatas un runājošo pildspalvu iekļaut mācību procesā. Interesenti var pieteikties, rakstot uz pasts@lielsmazs.lv

Grāmata tapusi sadarbībā ar Latvijas Universitāti, Tartu Universitāti un Igaunijas uzņēmumu "Digital Learning Systems" un animācijas studiju "Atom Art". Tirdzniecībā jau ir pieejamas pirmās trīs no piecām sērijas grāmatām: "Lupatiņi pie galda", "Lupatiņu pilsēta" un "Lupatiņi laukos". Grāmatas var iepazīt kopā ar īpašu palīgu – runājošo pildspalvu jeb digitālu ierīci, ar kuras palīdzību grāmatas ir ne tikai lasāmas, šķirstāmas un pētāmas, bet kļūst arī klausāmas.

Tags

Jaunākās grāmatas
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form