Martā notiks 'Latvijas Grāmatu izstāde 2023'
Foto: Publicitātes foto

Ķīpsalā no 3. līdz 5. martam norisināsies "Latvijas Grāmatu izstāde 2023", kuras laikā varēs tikties ar rakstniekiem, piedalīties autoru lasījumos un grāmatu atvēršanas pasākumos, kā arī iepazīties ar jaunumiem, mainīties ar grāmatām un iegādāties tās, informē starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrības "BT1" pārstāve Inese Libere.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Viņa norāda, ka "Latvijas Grāmatu izstādē 2023" piedalīsies tādi grāmatizdevēji, kā, piemēram, "Zvaigzne ABC", "Jānis Roze", "Jumava", "Pētergailis", "Latvijas Mediji", "Madris", "Avots", "MicRec", "Zinātne", "Aminori", "Dienas Grāmata", "Liels un mazs", "Kontinents", "SolVita", Latvijas Universitātes Akadēmiskais apgāds, karšu veikals "Jāņa Sēta" un citi.

Paredzēts, ka 3. martā plkst. 14.00 notiks diskusija par bēgļa tēmu Latvijas vēsturē "Viņi – atkal ceļā", uz kuru aicina grāmatu autore Anna Žīgure un izdevniecības "Latvijas Mediji" direktore Evija Veide. Savukārt plkst. 15.00 norisināsies saruna ""Mirdada grāmata" – mūsdienu garīgās literatūras klasika", kurā piedalīsies tulkotāja Ilze Pavasare.

Savukārt uz jautājumu par literatūras nozīmi kurzemnieku ikdienā atbildes meklēs Jana Egle, Gunita Lagzdiņa, Liene Gūtmane, Linda Zulmane, Guntis Tālers, Ingrīda Zaķe, Guna Roze, Inta Svaža, Ieva Samauska un citi. Vēl pirmajā izstādes dienā plkst. 17.00 interesenti ir aicināti uz lietuviešu rakstnieka Vida Morkūna grāmatas "Ceļinieku stacijas" atvēršanu, kurā piedalīsies pats autors, tulkotāja Dace Meiere un publiciste Kristīne Ilziņa.

Izstādē 4. martā plkst. 11.00 varēs apmeklēt "20.gadsimta Latvijas vēstures" III un IV sējuma atvēršanas svētkus, kurā piedalīsies abu sējumu sastādītāja Daina Bleiere. Grāmatas "Šis ir mākslas darbs" atvēršana notiks plkst. 13.00, bet ar Ukrainas vēsturi saistītas bērnu grāmatas "Sapņu spalva" atklāšana - plkst. 14.00.

Sestdien norisināsies grāmatas "Mums vajadzētu šķirties" un dzejas krājuma "Nestāsti" prezentācijas. Rakstnieci Zani Nutu varēs satikt plkst. 15.00 sarunā "Sievietes spēks un ceļš pie sevis". Savukārt plkst. 17.00 uz diskusiju par grāmatu "Aristotelis. Runas māksla - Rētorika" aicina Ilze Rūmniece, Līva Rotkale un citi rakstu un komentāru autori.

Svētdien – 5. martā – galvenās skatuves programmu plkst. 11.00 ar muzikālu sveicienu atklās komponists, dziesmu un tagad arī bērnu grāmatu autors Arturs Gruzdiņš. Plkst. 13.00 būs tikšanās ar zinātniskās monogrāfijas "Sports Senajā Grieķijā un Romā sabiedrības spogulī" autoru Valdi Segliņu un Latvijas Universitātes Akadēmiskā apgāda direktori Aiju Rozenšteini.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Latvijas Grāmatizdevēju asociācija plkst. 14.00 piedāvā diskusiju "Blogeru loma grāmatu popularizēšanā". Ar izdevniecību pārstāvjiem diskutēs balvas "Grāmatnieku draugs 2022" laureāte, raidieraksta "Piedzīvot" autore Aija Bremšmite un Jauno grāmattirgotāju kongresa Latvijas sekcijas pārstāve, grāmatu kluba vadītāja Kristīne Pīkenena. Savukārt plkst. 15.00 lasītāju iemīļotā rakstniece Dace Judina iepazīstinās ar sērijas "Izmeklē Anna Elizabete" jaunāko romānu "Sešas pēdas".

Tāpat izstādē notiks arī Latvijas Leļļu teātra izrāde "Tuntuļu Jurītis", kas stāsta par lauku zēnu, kurš iekļūst piedzīvojumos, nepatikšanās, no kurām izkuļas ar "veselu ādu".

Turpinot iepriekšējos gados aizsākto un apmeklētāju atsaucību guvušo tradīciju, visās trīs izstādes dienās Ķīpsalā darbosies "Grāmatu maiņas punkts". Ikviens ir aicināts nākt uz izstādi un ņemt līdzi grāmatas, kas jau daudzkārt pārlasītas un vairs nav aktuālas, lai iemainītu pret vēl nelasītām.

Šogad Rīgas Centrālās bibliotēkas Repozitārija Apmaiņas fonda ieguldījums "Grāmatu maiņas punktā" ir vairāk nekā 4500 grāmatu. Izstādes apmeklētāji "Grāmatu maiņas punktā" varēs atrast bilžu un pasaku grāmatas bērniem, mākslas grāmatas, nozaru un uzziņu literatūru, daiļliteratūru un citu lasāmvielu dažādās svešvalodās.

Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.