Mirusi izcilā literatūrzinātniece Inta Čaklā
Foto: LETA

75 gadu vecumā mūžībā aizgājusi literatūrzinātniece Inta Čaklā, apstiprinājusi Latvijas Rakstnieku savienība. Informāciju par atvadīšanos no zinātnieces savienība izplatīs vēlāk.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Inta Čaklā ir dzimusi 1941. gadā, savukārt 2005. gadā viņa saņēma Literatūras gada balvu par mūža ieguldījumu literatūrkritikā.

2013. gadā tika izdota Čaklās rakstu un recenziju izlase "Kas dzīvo vārdos", apkopojot vairāk nekā 40 gadu garumā tapušos tekstus.

Pirmā viņas recenzija bija "Meklētāju trauksme" par Jāņa Plotnieka dzejoļu krājumu "Ar liesmu ledus deg" laikrakstā "Literatūra un Māksla" 1967. gadā. Presē un dažādos krājumos ir publicētas Čaklās recenzijas, raksti, gada apskati, kuros sniegts lietpratīgs latviešu dzejas vērtējums un analīze.

Tāpat literatūrzinātniece ir sastādījusi un komentējusi Friča Bārdas "Rakstus", Vizmas Belševicas "Rakstus", sakārtojusi "Latviešu jaunākās dzejas izlasi" (1996), Imanta Ziedoņa dzejas izlasi "Zelta dālderis" (1998), latviešu dzejas krājumu "Zibens akmenī" (2000).

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form