Notiks Aleksandra Čaka balvas pasniegšanas ceremonija
Foto: Publicitātes foto

Piektdien, 25. oktobrī, izstāžu zālē "Rīgas mākslas telpa" notiks Aleksandra Čaka balvas pasniegšanas ceremonija – muzikāli literārs sarīkojums "Lieluma ābolā kodējs", portālu "Delfi" informē Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības pārstāve Vineta Žilinska.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šogad Aleksandra Čaka biedrības un Rīgas domes iedibinātajai balvai ir izvirzīti 15 pretendenti, tajā skaitā kultūras darbinieki, mākslinieki, literāti, tulkotāji un literatūrvēstures pētnieki.

Balvas pasniegšanas ceremoniju veido režisors Valdis Lūriņš, tajā piedalīsies koris "Maska" diriģenta Jāņa Ozola vadībā, komponists Valdis Zilveris, Latvijas Nacionālā teātra aktieri Agnese Cīrule un Raimonds Celms, pasākumu vadīs Andra Konste un Valdis Rūmnieks.

Muzikāli literārais pasākums iecerēts kā jauno Latvijas dzejnieku sasaukšanās ar Aleksandru Čaku. Tas ir zināms eksperiments un jautājums – vai dzeja pāri laikiem iedvesmo arī šodienas jauno radošo paaudzi? Aicinājumam atsaucās šobrīd redzamākie topošie literāti un speciāli pasākumam rakstīja savu dzeju – Krista Anna Belševica, Raimonds Ķirķis, Ausma Perons, Edvards Kuks, Marija Luīze Meļķe, Elvīra Bloma, Kaspars Zalāns un Roberts Čehovičs.

Aleksandra Čaka balvas pasniegšana aizsākās dzejnieka simtgadē 2001. gadā, un ik pēc diviem gadiem to pasniedz par mākslinieciski augstvērtīgu Rīgas interpretējumu literatūrā, mūzikā, filmu, teātra vai vizuālajā mākslā, kā arī Aleksaandra Čaka radošā mantojuma izpētē, popularizēšanā un tulkošanā. Par balvas laureātiem kļuvuši daudzi ievērojami kultūras darbinieki – dzejnieki Jānis Rokpelnis un Uldis Bērziņš, aktieri Imants Skrastiņš un Artis Robežnieks, fotogrāfe Māra Brašmane, mākslinieki Aivars Vilipsons, Māris Subačs, Pāvels Šēnhofs, komponists Uldis Stabulnieks, rakstnieki Zigmunds Skujiņš, Valdis Rūmnieks un Andrejs Migla, literatūras zinātnieces Silvija Radzobe, Andra Konste un Antra Medne, tulkotāji Rauls Čilačava un Aksīnija Mihailova un citi. Aleksandra Čaka balvas pasniegšana ir gadu gaitā ir izveidojusies par pasākumu, kas pulcē daudzus interesentus un piesaista dzejnieka Aleksandra Čaka personības un daiļrades izzināšanai arvien jaunus cilvēkus.

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Agnese Cīrule Aleksandrs Čaks Jānis Rokpelnis Koris Maska Raimonds Celms Uldis Bērziņš
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form