Notiks Latvijas Literatūras gada balvas pasniegšanas ceremonija
Foto: Publicitātes foto

Ceturtdien, 2019. gada 25. aprīlī, pulksten 18.00, Sūkņu stacijā (Rīgā, Maskavas ielā 196) notiks Latvijas Literatūras gada balvas pasniegšanas ceremonija, kurā tiks paziņoti un apbalvoti laureāti katrā no piecām nominācijām, sveikti speciālbalvas ieguvēji – lībiešu dzejas bilingvālā krājuma "Trilium / Trillium" autori, kā arī godināta Latvijas Literatūras gada balvas mūža balvas ieguvēja – Londonā dzīvojošā dzejniece un atdzejotāja Velta Sniķere, portālu "Delfi" informē pasākuma rīkotāji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Latvijas Literatūras gada balvas (LALIGABA) ekspertu komisija – literatūrkritiķe Anda Baklāne, rakstniece Inga Ābele, literatūrzinātniece Eva Eglāja-Kristsone, rakstnieks un tulkotājs Vilis Kasims, dzejnieks Ronalds Briedis, rakstniece Laura Dreiže un literatūrkritiķis, dzejnieks Aivars Madris – par labākajiem 2018. gadā izdotajiem literārajiem darbiem dzejā, prozā, bērnu literatūrā, kā arī tulkojumu un debijas kategorijā atzinusi:

"Labākais dzejas darbs"

Inga Gaile "Lieldienas", "Neputns"
Arvis Viguls "Grāmata", "Orbīta"
Uldis Bērziņš "Idilles", "Neputns"
Liāna Langa "Velēnu kleita", "Neputns"
Gunta Šnipke "Ceļi", "Mansards"

"Labākais prozas darbs"

Māra Zālīte "Paradīzes putni", "Dienas Grāmata"
Inga Žolude "Materia botanica", "Dienas Grāmata"
Jana Egle "Svešie jeb miļeņkij ti moi", "Latvijas Mediji"
Andra Manfelde "Mājās pārnāca basa", "Latvijas Mediji"

"Labākais literatūras darbs bērniem"

Māris Rungulis "Trīs Nāves Mārtiņdienā. Pārupes spoku stāsti. 2. grāmata", "Liels un mazs"
Kārlis Vērdiņš, poēma "Dilles tante", "Liels un mazs"
Lilija Berzinska "Skelets skapī", "Dienas Grāmata"
Aivars Kļavis, triloģija "Ceļš uz nezināmo zemi", "Zvaigzne ABC"

"Labākais tulkojums"

Guntara Godiņa tulkotais igauņu eposs "Kalevdēls", "Neputns"
Gitas Grīnbergas un Dena Dimiņa tulkotais Žorža Pereka romāns "Dzīve lietošanas pamācība", "Mansards"
Māras Poļakovas tulkotais Dāvida Grosmana romāns "Bārā ienāk zirgs", "Jāņa Rozes apgāds"
Daces Meieres tulkotais Kristinas Sabaļauskaites romāns "Silva rerum IV", "Zvaigzne ABC"

"Spilgtākā debija"

Ināra Kaija Eglīte "Kliedziens starp āboliem", "Neputns"
Haralds Matulis "Vidusšķiras problēmas", "Mansards"
Dainis Deigelis "Dievs beidz", "Valters Dakša"

Balvas ieguvēji katrā nominācijā tiks noteikti ekspertu komisijas aizklātā balsojumā un saņems naudas balvu, kā arī balvas simbolisko veidolu – LALIGABAs lampu, ko veidojusi dizaina studija "MĀJO", iemiesojot ideju par grāmatu kā gaismas simbolu.

Šī gada balvas sauklis ir "Visam nav robežu", uzsverot iztēles bezgalīgo ceļojumu literatūras visumā, vizuālo identitāti veidojis mākslinieks Mareks Hofmanis. Balvas pasniegšanas ceremoniju veido publiciste Anete Konste, teātra un kino režisore Marta Elīna Martinsone, arhitekts un scenogrāfs Ivars Veinbergs, scenogrāfe un kostīmu māksliniece Sintija Jēkabsone. Pasākumu vadīs aktieri Inga Alsiņa – Lasmane un Gatis Maliks, par kosmiski muzikālām intermēdijām rūpēsies Sniedze Prauliņa.

Vairāk informācija par katru nominantu, speciālbalvas un mūža balvas ieguvēju un citām aktivitātēm pieejama www.laligaba.lv, savukārt, ziņu portālā "Delfi" līdz 2019. gada 23. aprīlim iespējams balsot par balvai nominētajiem darbiem, nosakot "Delfi" lasītāju simpātijas balvu.

Latvijas Literatūras gada balva (LALIGABA) ir nozīmīgākais gada notikums literatūras nozarē Latvijā, kas nodrošina literāro darbu profesionālu izvērtējumu un atzinību izcilākajiem darbiem, kas gada laikā nākuši klajā Latvijas rakstniecībā. Par balvas norisi kopīgi rūpējas Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja un Latvijas Rakstnieku savienība.

Tags

Dienas Grāmata Inga Ābele Latvijas Literatūras gada balva Liels un mazs Mansards Neputns Orbīta (tekstgrupa) Zvaigzne ABC
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form