Turpinot muzikālo dzīvesstāstu ciklu par latviešu literatūras dižgariem, ir izveidots dzejnieka Klāva Elsberga dzīvi un daiļradi izgaismojošs video stāsts "Elsbergs - divos naktī...".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā "Delfi" informē video autori no "Liepāja Music", tas aktualizē Elsberga personības un radošā veikuma mantojumu un papildina skolēnu zināšanas par latviešu literatūru, mūziku un atbilstošo vēsturisko periodu.

Video stāsts tapis programmā "Latvijas skolas soma".

Video stāstā ietverti gan fakti no Klāva Elsberga dzīves, gan viņa rakstītās vēstules, gan dzeja, kas ietērpta popmūzikai un repam raksturīgās krāsās, izsakot gan tiešus pārdzīvojumus, gan filozofiskas pārdomas.

Sinerģija starp autentiskumu un mūsdienām aptver trīs galvenās tematiskās līnijas – realitāti, radošas personības iekšējo pasauli un, protams, mīlestību, kas atklājas uz Elsberga dzīves laika vēsturiskā konteksta fona, raksta video veidotāji.

Viena no scenārija autorēm - Linda Ulāne - raksta: "Klāva Elsberga radošais ražīgums ir manam prātam neaptverams. Un tas nekādā gadījumā nav uz kvalitātes rēķina. Tieši tādēļ arī vairāk nekā trīsdesmit gadus pēc viņa nāves, sarakstītajā var turpināt rakt un atrast. Īpašs pārdzīvojums man bija dzīvot Klāva rakstītajās vēstulēs mātei, brālim, sievai. Tik silta cilvēcība, no kuras es varu tikai mācīties. Esmu pārliecināta, ka arī jauniešus šis videostāsts uzrunās un dos iespēju satikt kaut ko sev aktuālu un tuvu."

Projekta īstenotāju mērķis ir aktualizēt Klāva Elsberga personības un radošā veikuma mantojumu jauniešu priekšstatos un zināšanās, rosināt domāt, analizēt, diskutēt par latviešu literatūras, muzikālās kultūras un vēsturiskajam periodam attiecīgo mantojumu un censties nodrošināt jaunās paaudzes ieinteresētību.

Režijas autors, Liepājas teātra aktieris Mārtiņš Kalita, kurš līdzdarbojās arī scenārija veidošanā, atzīst: "Ar šo izglītojošo materiālu centāmies auditoriju uzrunāt tieši un atklāti, bez Elsberga tekstu rediģēšanas, ļaujot jauniešiem domāt, kādēļ dzejnieks rakstīja tieši tā un ne citādāk. Video stāstā pieskaramies vairākām attiecīgā laikmeta tēmām un velkam paralēles ar mūsdienām, kad radošām personībām vēl joprojām nākas cīnīties ar savu iekšējo būtību, lai "nepārdotos par grašiem", noturot kvalitātes zīmi. Un tieši ticība, pārliecība, spēcīga iekšējā personības būtība ļauj noturēt šo latiņu sev vēlamajā līmenī. Konflikts un balansa meklējums starp radošās pasaules mērķiem un kvalitātēm, sadzīvi, ikdienas problēmām, izdzīvošanu ir bijis aktuāls jau Elsberga dzīves laikā. Vai šodien ir savādāk? Nē! Tā ir izvēle starp darbiem, kas nedegradē personību, bet ļauj palikt tīram un neielaist sevī dubļus."

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Video stāstā piedalās aktieri Gerds Lapoška, Kintija Stūre, Leons Leščinskis (audio balss), reperis Ozols (Ģirts Rozentāls), dziedātāja Tipa (Tabita Balode), trompetists Jānis Ivuškāns, taustiņinstrumentālists Ritvars Garoza, sitaminstrumentālists Pauls Ķierpe. Epizodēs filmējās Viesturs Ozols, Jēkabs Hmieļevskis un Liepājas jaunieši. Scenārija autori – Linda Ulāne un Mārtiņš Kalita, režisors Mārtiņš Kalita, militārais konsultants Juris Raķis, vizuālā stila konsultants Pēteris Dzintars, video filmēšana, montāža OHM.LV (Marta Kalēja un Ritvars Sproģis), producente – Irita Kalēja (SIA "Liepaja Music").

Tags

Gerds Lapoška Klāvs Elsbergs Leons Leščinskis Mārtiņš Kalita Ozols (reperis)
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form