Rakstniecības un mūzikas muzejs tiešsaistē rīko konferenci 'Nemirušais Poruks'
Foto: Latvijas Nacionālais arhīvs

Šā gada 25. un 26. novembrī Rakstniecības un mūzikas muzejs (RMM) tiešsaistē rīkos zinātnisko konferenci "Nemirušais Poruks".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā "Delfi" informē muzeja pārstāvji, tiešraidi varēs vērot RMM mājaslapā, kā arī muzeja lapā sociālā tīmekļa vietnē "Facebook", kur būs iespējams arī uzdot jautājumus referentiem un iesaistīties diskusijās.

"Šogad 13. oktobrī Latvijā atzīmēja dzejnieka un rakstnieka Jāņa Poruka 150 gadu jubileju. Poruka dzīve un daiļrade savulaik ir vērtēta ļoti pretrunīgi. Šo vērtējumu atbalsis nav rimušās arī šodien," stāsta RMM mākslas eksperts, literatūrzinātnieks un viens no konferences dalībniekiem Marians Rižijs.

"Savrupnieks, dendijs, modernā Eiropas gara ienesējs latviešu kultūrā, pirmais jaunromantiķis, arhetipisku latviešu literatūras tēlu – pērļu zvejnieka, kukažiņas, sirdsšķīsto ļaužu un bālo zēnu – radītājs, psihiatrisko slimnīcu pacients – kas Poruks mums ir šodien? Kas negaidīts ir atklājies, pētot un pārvērtējot Poruka dzīvi un daiļradi? Vai Poruku var saukt arī par vācu un krievu rakstnieku un ko Porukam nozīmēja mūzika, un ko Poruks joprojām nozīmē mūzikai?" par konferencē aplūkojamajiem jautājumiem raksta organizatori.

Uz šiem un citiem jautājumiem savos priekšlasījumos mēģinās atbildēt konferences dalībnieki – Viesturs Vecgrāvis, Ilona Miezīte, Inga Žolude, Aleksandrs Zapoļs, Ruta Kurpniece, Marians Rižijs, Anita Graumane, Ingus Barovskis, Skaidrīte Lasmane, Matiass Knolls, Dagmāra Beitnere-Le Galla, Jānis Zālītis, Dzintars Gilba, Inese Žune, Oksana Kovzele, Ligita Ašme, Baiba Jaunslaviete, Kristiāna Kuzmina un Raimonds Briedis.

Konferences klausītājus sagaida Jāņa Poruka dziesmu 21. gadsimta pirmatskaņojumi, kā arī citi muzikāli priekšnesumi.

Konferenci rīko Rakstniecības un mūzikas muzejs sadarbībā ar literatūrzinātnieku Viesturu Vecgrāvi un rakstnieci Ingu Žoludi.

Tags

Jānis Poruks Rakstniecības un mūzikas muzejs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form