AB dambī atklās vērienīgu skaņu mākslas instalāciju 'Sirēnu sala'
Foto: Publicitātes attēli

Otrdien, 20. jūlijā, uz AB dambja tiks atklāts mākslinieka Andra Indāna veidotais papildinātās realitātes skaņdarbs "Sirēnu sala", kas būs aplūkojams un izbaudāms līdz šā gada beigām.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā "Delfi" informē organizatori, instalācija, veidota no 135 virtuāliem "skaņas mākoņiem", kas ar mobilās lietotnes palīdzību ikvienam ļaus pārvietoties skaņdarbā un veidot unikālu kompozīcijas attīstības scenāriju.

"Sirēnu sala" ir interaktīva, ar lokatīvo mediju tehnoloģijām realizēta skaņas mākslas instalācija, kura, izmantojot īpaši veidotu mobilo lietotni, ļaus nodoties audiāliem jaunatklājumiem jebkurā diennakts laikā. Instalāciju veido 135 virtuāli "skaņas mākoņi" ar dažādiem rādiusiem, kuri savstarpēji pārklājas un ir telpiski organizēti kopīgā skaņdarbā. Katrā skaņas mākonī atrodas atsevišķs skaņas elements, kas aktivizējas, klausītajam sasniedzot tā darbības ģeogrāfiskās koordinātas (GPS).

"Šī skaņas instalācija ir kā "Sirēnu ansamblis", kura atsevišķās balsis klausītājs var samiksēt, tām pietuvojoties vai attālinoties. Burtiski pārvietojoties starp šiem mākoņiem, katra mobilās lietotnes lietotāja maršruts veidos unikālu kompozīcijas attīstības scenāriju, vienlaikus kļūstot gan par skaņu mākslas instalācijas klausītāju, gan jaunas kompozīcijas līdzautoru," skaidro organizatori.

Instalācijas pamatā esošais audio materiāls, kas šogad ierakstīts ar Latvijas sintezatoru ražotāja "Erica Synths" modulāro sintezatoru "Black System III", atspoguļo pandēmijas laika transformatīvās sajūtas, kad dzirdamu un nedzirdamu sirēnu pavadījumā, trauksmes stāvoklis bija konstanta parādība. Sirēnu tēls ir ne tikai kā burtiska atsauce uz brīdinājuma un trauksmes signālu ierīcēm, bet tēlaini atsaucas arī uz Homēra "Odisejā" aprakstītajām mitoloģiskajām sirēnām, kuras ar savām skaistajām balsīm vilināja ceļotājus nāvē.

Skaņdarba "Sirēnu sala" autors Andris Indāns ar mūziku un skaņu eksperimentiem nodarbojas kopš 80. gadu beigām, viņa pazīstamākais elektroniskās mūzikas projekts ir "Gas Of Latvia". Viņš darbojies arī grupās "First Latvians On Mars", "Antarktīda", "Kartāga" u.c. Indāns ir mūzikas autors vairākām teātra izrādēm, filmām, video mākslas projektiem, performancēm, skaņas instalācijām. Šī nav pirmā reize, kad Indāns pievērsies Sirēnu salas tēmai. 1996. gadā grupa "Kartāga" izdeva kaseti ar šādu nosaukumu.

Instalācijas atklāšana notiks 20. jūlijā pulksten 19. To pulksten 19.30 papildinās īpaša tūre kopā ar mākslas darba autoru.

AB dambī atklās vērienīgu skaņu mākslas instalāciju 'Sirēnu sala'
Foto: Publicitātes attēli

Tags

Gas of Latvia
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form