Aicina kopā ar Katrīnu Neiburgu radīt Dziesmu svētku video 'Pūt, vējiņi'
Foto: Publicitātes foto

Ikviens aicināts piedalīties mākslinieces Katrīnas Neiburgas veidotā videoklipā latviešu tautasdziesmai "Pūt, vējiņi". Interesentiem jāiedzied un jānofilmē sava dziesmas versija, ko iespējams paveikt, izmantojot mobilā telefona lietotni jeb balss spēli "DzieDot", kas radīta par godu simtgades Dziesmu svētkiem, portālu "Delfi" informē Dziesmu un deju svētku pārstāve Inga Vasiļjeva.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Mākslinieces videoklipam iespējams nofilmēties līdz 3. jūnijam, savukārt plašākai publikai tas būs skatāms tieši pirms Jāņiem – jūnija vidū. Videoklipa muzikālajam noformējumam tiks izmantota īpaši aranžēta dziesmas "Pūt, vējiņi" versija jaunā, mūsdienīgā skanējumā.

"Klips dziesmai "Pūt, vējiņi" būs sirsnīgs šī brīža video nospiedums, kur katrs dalībnieks dziesmas izpildīšanai būs izvēlējies sev tīkamu vietu. Skatītājam būs iespēja ielūkoties gan dažādu paaudžu pārstāvju sejās, gan viņus raksturojošā apkārtnē, kamēr visas dziedātāju balsis apvienosies vienā," par videoklipa ideju stāsta māksliniece Katrīna Neiburga. Tāpat māksliniece pauž prieku, ka "mūsdienu tehnoloģiju attīstības rezultātā ir radusies iespēja sadziedāties cilvēkiem, kas reālajā dzīvē, iespējams, nekad nav tikušies un netiksies."

Katrīna Neiburga ir viena no redzamākajām māksliniecēm mūsdienu Latvijas laikmetīgajā mākslā, kas ne tikai piedalījusies izstādēs Eiropā un pasaulē, bet arī saņēmusi vairākus nozīmīgus apbalvojumus, tostarp Purvīša balvu.

Mākslinieces radītais video būs sirsnīgs un latvisks sveiciens Jāņos, kas atspoguļos gan dažādas Latvijas vietas, gan cilvēkus un viņu mīlestību pret dziesmu. Lai tajā nofilmētos, savā viedtālrunī nepieciešams lejupielādēt balss spēli "DzieDot". Kad spēle atvērta un dziesma apgūta, jālieto telefona priekšējo kameru, turot telefonu izstieptās rokās, kā parādīts spēles paraugā. Vienlaikus lēni jāgriežas ap savu asi, iekļaujot video arī savu apkārtni un tās skaistumu. Kad viens automātiski izvēlēts dziesmas "Pūt, vējiņi" pantiņš būs iedziedāts, parādīsies iespēja video materiālu nosūtīt iekļaušanai kopējā klipā. Jāatceras, ka katrā video fragmentā jābūt redzamam tikai vienam dziedātājam.

Plašāka informācija par spēli un tās lejupielādes iespējām savos viedtālruņos atrodama spēles mājaslapā www.dziedot.lv.

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki Latvijas valsts simtgades zīmē notiks Rīgā no 2018. gada 30. jūnija līdz 8. jūlijam.

Tags

Dziesmu svētki Dziesmu svētki 2018 Katrīna Neiburga
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form