Ar 100 000 eiro atbalstīs izbraukuma kultūras pasākumu veidošanu skolēniem
Foto: Publicitātes foto

Valsts kultūrkapitāla fonds (VKKF) sadalīs 100 000 eiro mērķprogrammā "Latvijas skolas soma", atbalstu sniedzot izbraukumu pasākumu skolēniem veidotājiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā informēja VKKF projektu kuratore Inga Baltā, ar šo konkursu esot iecerēts paplašināt Latvijas skolēniem pieejamo kultūras norišu klāstu. Iecerēts, ka VKKF mērķprogramma sekmēšot "tādu profesionālās mākslas mazo formu kultūras norišu radīšanu un jau esošu kultūras norišu adaptāciju mobilai izrādīšanai izglītības iestādēs, kas vērsti uz bērnu un jauniešu auditoriju un veicina pusaudžu izpratni par Latvijas kultūras vērtībām, laikmetīgajām izpausmēm un mūsdienu radošajiem procesiem".

Mērķprogrammā tiks atbalstīti projekti, kuru rezultātā būs tapušas "mākslinieciski augstvērtīgas kultūras norises dažādos žanros un to apvienojumā". Kā uzsver VKKF, būtiski, lai tās ietver ar mākslinieciskiem izteiksmes līdzekļiem skaidri izteiktu saturisko vēstījumu, piemēram, "rosina diskusiju par sabiedrībā aktuāliem jautājumiem, sekmē mākslas izziņas procesu, emocionālo līdzpārdzīvojumu un tādējādi ir sasaistāmas ar mācību un audzināšanas darba saturu". Projektu izstrādes un īstenošanas procesā jāietver dažādu mākslas nozaru profesionāļu un pedagogu sadarbība.

VKKF aicina veidot tādus pasākumus, kas ilgtu 40 līdz 60 minūtes, bet pēc tam varot sekot radošās grupas saruna ar skolēniem vai radošā darbnīca. Arī dažādu citu nozaru radošās darbnīcas vajadzības gadījumā var būt ilgākas par rekomendēto laiku. "Svarīgi, ka ar mērķprogrammas atbalstu tapušie piedāvājumi būs pieejami un tiks regulāri izrādīti visa mācību gada laikā, sazinoties ar skolām par norišu laiku un skaitu vienas dienas un viena brauciena laikā," piebilda Baltā.

Programmas "Latvijas skolas soma" vadītāja Aija Tūna izteikusies, ka izbraukumu pasākumiem ir jāsaglabā augsta mākslinieciskā kvalitāte, vienlaikus "jānodrošina arī ļoti personīgu skolēnu sastapšanos ar māksliniekiem, jaunu kultūras nozaru atklāšanu un iespēju sākt domāt par sev aktuāliem jautājumiem".

"Tā var būt iespēja pirmo reizi klātienē dzirdēt operas mākslinieka dziedājumu, pieskarties mūzikas instrumentam, redzēt, kā aktieris izkāpj no lomas, iztaujāt mākslinieku par mākslas darba tapšanas procesu, tā attīstot kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci," ieceri skaidroja Tūna.

Šādi pasākumi tikšot atbalstīt, jo "kompakta, pārdomāti veidota scenogrāfija un nelielais mākslinieku sastāvs ļauj samazināt norises izmaksas, bet tās organizēšana skolā ietaupa ceļā pavadāmo laiku un palīdz pedagogiem šīs norises iestrādāt skolas darba dienā".

Pieteikumus konkursā VKKF pieņems līdz 11.septembrim.

Baltā pavēstīja, ka kopš 2017.gada ar šīs VKKF mērķprogrammas atbalstu tapušas gandrīz simts kultūras norises, kuras skolēni var iepazīst visās Latvijas skolās.

Programmas "Latvijas skolas soma" mērķis ir visiem 1. līdz 12.klašu klātienes programmu skolēniem radīt iespēju izzināt un klātienē iepazīt Latvijas vērtības, stiprināt jaunās paaudzes nacionālo identitāti, pilsoniskuma, valstiskās piederības apziņu, attīstīt kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, tā paaugstinot izglītības kvalitāti un mazinot sociālo nevienlīdzību, uzsvēra VKKF projektu vadītāja.

Programma "Latvijas skolas soma" aizsākta Latvijas valsts simtgades programmā, un gadā vairāk nekā 200 000 skolēnu esot nodrošinājusi 14 000 kultūras un mākslas notikumus, pauda Baltā. Covid-19 pandēmijas laikā programmas pasākumi nenotika.

Tags

VKKF
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form