Atklās filmas 'Bille' aizkulišu foto izstādi
Foto: Jānis Deinats

12. maijā pulksten 13.00 tirdzniecības centrā "Riga Plaza" tiks atklāta fotogrāfa Jāņa Deinata pilnmetrāžas spēlfilmas "Bille" aizkulišu fotoizstāde. Izstādes atklāšanā piedalīsies gan filmas režisore Ināra Kolmane, gan titullomas atveidotāja Rūta Kronberga, portālu "Delfi" informē filmu studijas "Deviņi" pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pasākuma laikā visiem apmeklētājiem būs iespēja piedalīties radošajā darbnīcā un uzzīmēt savu Leiputriju. Katrs zīmējuma autors piedalīsies izlozē, kurā būs iespējams laimēt ielūgumus uz "Multikino" Billes seansu.

Atbildot uz filmas skatītāju lūgumiem atklāt, vai filmā redzamā Billes sapņu pasaule ir reāli eksistējoša vieta, filmas režisore Ināra Kolmane atklāj, ka filmēšana notika Katvaru muižas parkā. "Tā ir vieta, kurā es pabiju savā bērnībā un joprojām atceros maģisko, brīnumaino sajūtu, kas mani tur pārņēma. Kad meklējām, kurp Bille varētu doties savās fantāzijās par Leiputriju un kā tur varētu izskatīties, uzreiz atcerējos šo liepu aleju." Īpatnējais liepu labirints, kur caur koku lapotni vasarās debesis nav saskatāmas, radies kokus apzāģējot, tomēr filmēšanas grupā mēļoja, ka blīvais lapu vainags izveidojies, jo liepas stādītas kājām gaisā – ar saknēm uz augšu. Ieskats gan filmēšanā Katvaros, gan gadatirgū, kur meitenes devās uzdzīvot, redzams Billes aizkadru ceturtajā sērijā.

Latvijas simtgades filma par meiteni ar vērīgo acu skatienu tapusi pēc populārās rakstnieces Vizmas Belševicas daļēji autobiogrāfiskā romāna "Bille" motīviem. Kā filmu raksturo tās veidotāji, "Bille" ir stāsts par bērnību gan lieliem, gan maziem, kas atgādina, ka arī aiz ikdienišķā iespējams pamanīt brīnumus. Nesaņemta mīlestība ģimenē, grūtības iederēties apkārtējā sabiedrībā, apziņa, ka esi savādāka, nespēj atņemt Billei sapņus, viņa nelokās un nelūst, bet atrod pati savu ceļu. Kad mazajai meitenei šķiet, ka mājās atgriezties vairs nedrīkst, Bille ir apņēmības pilna kopā ar draugiem atrast sapņu zemi Leiputriju.

Titullomu filmā atveido Rūta Kronberga, Billes mammas lomā iejutusies Elīna Vāne, savukārt tēvu spēlē Artūrs Skrastiņš. Vecmāmiņas lomu atveido Lolita Cauka. Filmā piedalās arī citi pazīstami latviešu aktieri – Lilita Ozoliņa, Gundars Āboliņš, Guna Zariņa, Pēteris Liepiņš, Vilis Daudziņš, Maija Doveika, Ilze Vazdika, Dace Makovska, Dace Bonāte, Agris Māsēns, Leons Krivāns un citi.

Filma tapusi programmā "Latvijas filmas Latvijas simtgadei".

Tags

Ināra Kolmane Artūrs Skrastiņš Elīna Vāne Filma Bille Lolita Cauka
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form