Atklāta Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas atjaunotā ēka
Foto: Publicitātes foto

Trešdien, 31. oktobrī Cēsīs, Lielā Kalēju ielā 4 atklāta atjaunotās Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas ēka. "Skolā mācības un darbs tiek uzsākts jau šodien," informē VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) valdes locekle Kitija Gruškevica.

Atklāšanā piedalījās kultūras ministre Dace Melbārde, Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs, VNĪ valdes locekle Kitija Gruškevica, mūzikas vidusskolas direktors Vigo Račevskis un mūzikas skolas vadītājs Guntars Mazkalns. Pasākumā notika svinīga lentas pārgriešana pie atjaunotā nama durvīm, jauno mūziķu koncerts, kā arī ekskursija pa atjaunotajām telpām, kurās jau cītīgi muzicēja skolas audzēkņi.

"Atjaunojot un pārbūvējot ēkas, mēs šeit esam radījuši bērniem un skolotājiem patīkamu, mācībām atbilstošu un mūsdienīgu vidi, kā arī uzlabojuši skaņas izolāciju, kas jaunajiem mūziķiem ir īpaši nozīmīgi, lai netraucētu viens otram mācību procesā. Zīmīgi, ka skolēni mācības atjaunotajā skolā uzsāk jau šodien, laikā, kad skola svin savu 93. dzimšanas dienu," gandarījumu pauž VNĪ valdes locekle Kitija Gruškevica.

Savu prieku neslēpj arī Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas direktors Vigo Račevskis: "Esam pateicīgi VNĪ un Kultūras ministrijai par to, ka saņemam atjaunoto skolu kā dāvanu mūsu skolas dzimšanas dienā īsi pirms Latvijas valsts simtgades svinībām. Lepojamies ar to, ka mūsu audzēkņi ir talantīgi un uzcītīgi mācībās, par ko liecina augošie panākumi gan vietēja, gan reģionāla, gan valsts un pat starptautiska mēroga pasākumos. Esmu pārliecināts, ka sakārtotā mācību vide atjaunotajā ēkā veicinās radīšanas prieku un būs augsne vēl labākiem rezultātiem!"

"Latvijas mūzikas izglītības sistēma kopumā un mūzikas skolas kā tās pamats ir liela Latvijas kultūras vērtība, ar kuru varam lepoties arī pasaulē, jo tajās savu ceļu uz izcilības virsotnēm sākuši gandrīz visi mūsu ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē pazīstamie un atzītie mūziķi. Diemžēl daudzviet Latvijā mūzikas skolu ēkas ir nolietojušās un ne tuvu neatbilst satura nozīmībai, kas tajās tiek veidots, tādēļ prieks ir par katru jaunu un atjaunotu vietu. Prieks, ka Latvijas valsts simtgadi Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskola var sagaidīt un svinēt skaistās telpās. Lai labiekārtotā vide ceļ skolas prestižu un audzēkņu pašapziņu, kā arī darba prieku," atklāšanas pasākumā uzsvēra kultūras ministre Dace Melbārde.

Atklāta Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas atjaunotā ēka
Foto: Publicitātes foto

Arhitekta Imanta Timermaņa pārprojektētā mūzikas skola sastāv no divām savstarpēji savienotām ēkām: divstāvu ēkas ar kopējo platību 328,8 m2 (1895. g.) un trīsstāvu ēkas ar kopējo platību 256,8 m2 (1997. g.). Atjaunojot un pārbūvējot ēkas, veikta telpu pārplānošana, iekšējo un ārējo inženiertīklu izbūve, apkures un apgaismojuma sistēmas nomaiņa, teritorijas labiekārtošana, kā arī apgaismojuma un kardināli skaņas izolācijas uzlabojumi. Ēku atjaunošanas projekta autori: SIA "Projektēšanas birojs "Austrumi", būvuzņēmējs: SIA "Woltec". Kopumā projektā investēti aptuveni 385 tūkstoši eiro.

Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas skola ir dibināta 1925. gadā. Šeit mūziku mācās audzēkņi vecumā no 7 līdz 20 gadiem, kuri apgūst taustiņinstrumentus, stīgu instrumentus, kordiriģēšanu, vokālo mūziku, populāro un džeza mūziku, pūšaminstrumentus, kā arī deju.

Source

DELFI Kultūra
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form